Anna Przybylska została uczczona muralem w Gdańsku. Ten nie jest oceniany zbyt dobrze

11.05.2021 09:53
Anna Przybylska została uczczona muralem w Gdańsku. Ten nie jest oceniany zbyt dobrze Fot. Tomasz Zukowski/East News

Niedawno w Gdańsku powstały murale przedstawiające Annę Przybylską i Krzysztofa Krawczyka. Oba dzieła wykonał znany uliczny artysta z Trójmiasta, Piotr "Tuse" Jaworski.

Murale Anny Przybylskiej i Krzysztofa Krawczyka w Gdańsku

Popularność street artu z każdym rokiem rośnie. Już nie tylko przyzwyczailiśmy się do dzieł w takiej formie na murach naszych miast, ale także wykorzystujemy ten rodzaj sztuki jako alternatywę dla reklam czy banerów. W przestrzeni miejskiej roi się od ciekawych prac promujących nowe seriale, filmy i płyty, ale także oddających hołd zmarłym artystom.

Polecamy

Niedawno w Gdańsku pojawiły się murale Anny Przybylskiej i Krzysztofa Krawczyka. Ten pierwszy spotkał się z komentarzami krytycznymi. Pod postem na Instagramie autora Piotra "Tuse" Jaworskiego możemy przeczytać, że "Tuse" niepotrzebnie "dodał jej kilogramy". 

Pojawiły się nawet sugestie, że na muralu bardziej przypomina dziennikarkę Danutę Holecką niż Annę Przybylską. Najważniejsze jest jednak to, że partner Przybylskiej, Jarosław Bieniuk docenił w  mediach społecznościowych dzieło artysty, a także sam gest. Poniżej możecie zobaczyć pracę:

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, w Gdańsku pojawił się również mural Krzysztofa Krawczyka - ten zdobi ścianę budynku w Gdańsku - Wrzeszczu. Ten spotkał się z cieplejszym przyjęciem, aczkolwiek trudno nie zauważyć, że młodszy Krzysztof Krawczyk był zaskakująco podobny do Pablo Escobara. Taka ciekawostka.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.