"Avengers: Endgame" - Easter egg z Tonym Starkiem, który wszyscy przeoczyli

29.07.2019 11:51
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Dzięki premierze Avengers: Endgame na DVD i Blu-ray, fanom udaje się znaleźć nowe smaczki sprytnie ukryte przez braci Russo. Jednym z nich jest Easter egg związany z Tonym i Howardem Starkami.

22. film Marvel Studios był hołdem złożonym poprzednim produkcjom opartym na komiksach Domu Pomysłów. Na każdym kroku pojawiają się w nim bezpośrednie nawiązania do wszystkich tytułów MCU. Jedną z najważniejszych postaci jest oczywiście Iron Man, którego zagrał Robert Downey Jr. I to właśnie on jest bohaterem najnowszego Easter eggu odkrytego przez jednego z bystrookich fanów filmów Marvela.

"Avengers: Endgame" - nawiązanie do filmu "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie"

Osoby, które znają filmy z uniwersum na pamięć, na pewno zauważyły, że wiele scen w 4. części "Avengers" ma cechy wspólne ze scenami z poprzednich filmów Marvela. Paralele pomiędzy nimi działają dwojako - po pierwsze jest to oczko puszczone w kierunku widzów, po drugie jeszcze silniej zacieśniają produkcje, które składają się na jedną wielką opowieść. Ten drugi aspekt widać na wielu poziomach. Jest znaczący zarówno dla samej struktury filmów Marvela, jak i poszczególnych postaci. I tak właśnie jest w przypadku krótkiego, lecz znaczącego fragmentu "Endgame".

Na Twitterze użytkownika posługującego się nickiem Shama Shama, pojawiło się zestawianie bardzo podobnych do siebie fragmentów pochodzących z filmów "Avengers: Endgame" i "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie".

W "Endgame" Tony Stark w otoczeniu Rocketa i Hulka umieszcza Kamienie Nieskończoności na stworzonej przez Avengers nowej Rękawicy Nieskończoności. Tuż pod koniec tej niezwykle precyzyjnej operacji szop dla żartu rzuca głośnym "Bum!". W 1. części "Kapitana Ameryki" pojawiła się scena, w której Howard Stark - ojciec Tony'ego, prowadzi podobnie wymagający precyzji eksperyment. Niestety doświadczenie kończy się niepowodzeniem i eksplozją.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Już niebawem fani zakończenia walki o Kamienie Nieskończoności, będą mogli ponownie obejrzeć film. Fanatycy zrobią to zapewne klatka po klatce w poszukiwaniu kolejnych smaczków. W USA płyty DVD i Blu-ray trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce.

Zobacz też: „Avengers: Endgame” – opublikowano wyciętą scenę pokazującą los zaginionej postaci 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.