"Avengers: Endgame" - scenarzyści wyjaśnili jedną z dziur fabularnych filmu

02.08.2019 12:38
kadr z filmu Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Chociaż "Avengers: Endgame" to wielki hit, film nie ustrzegł się kilku dziur logicznych w fabule. Scenarzyści produkcji skomentowali jedną z nich.

Braciom Russo udało się w końcu przebić wynik kasowy "Avatara". W lipcu 2019 roku "Avengers: Endgame" został najlepiej zarabiającym filmem w historii kinematografii. Ta produkcja superbohaterska ma w sobie wszystko, czego oczekiwali fani komiksów i filmów Marvela - niezliczona ilość herosów, niesamowita finałowa bitwa, podróże w czasie, humor i wzruszające momenty oraz pokonanie potężnego złoczyńcy, którym był Thanos. Fabuła jest jednak momentami trochę niespójna. Scenarzysta i reżyser odnieśli się do jednej z luk fabularnych.

"Avengers: Endgame" - scenarzyści wyjaśnili błąd logiczny

Fani MCU zakochali się w czwartej części "Avengers", ale wyłapali również kilka rażących błędów w scenariuszu. 30 lipca 2019 roku do sprzedaży trafiła cyfrowa wersja "Endgame". Wśród dodatków do filmu znalazły się również rozmowy z twórcami. Scenarzysta Stephen McFeely postanowił rozwiać wątpliwości dotyczące zachowania Nebuli. Kosmitka zdradziła Avengerom, że Kamień Duszy znajduje się na planecie Vormir. Fan byli przekonani, że doskonale zdawała sobie sprawę, iż wysyła Hawkeye'a lub Black Widow na pewną śmierć, bo klejnot można było uzyskać jedynie w zamian za złożenie ofiary z ukochanej osoby. Filmowiec postanowił wyjaśnić ten fragment filmu.

Trzeba mieć świadomość, widziałem to gdzieś w internecie, że Nebula nie wiedziała o wymianie, z którą wiąże się wizyta na Vormirze. Nie wiedział o tym nikt, poza osobami, które tam były. Po prostu wiedziała, że jej siostra nie wróciła.

W zasadzie to wyjaśnienie ma sens. W końcu Nebula nigdy nie była na planecie, gdzie znajdował się Kamień Duszy.

Nebula wiedziała tylko, że Thanos zabrał tam Gamorę i wrócił bez niej. Wielu fanów było jednak przekonanych, że siostra poświęconej Strażniczki Galaktyki dodała dwa do dwóch i zrozumiała, z czym wiąże się podróż na Vormir. Tak przynajmniej sugerował film "Avengers: Infinity War", w którym doszło do wymiany. Twórcy uważają jednak, że wcale tak nie było. Joe Russo skomentował ten aspekt produkcji.

Wiedziała, że jej siostra udała się tam z ich ojcem i nie wróciła, a on wyruszył na Ziemię z Kamieniem. Mogła więc jedynie zakładać, co się tam wydarzyło, kto wie? Może pomyślała, że Gamora próbowała go powstrzymać i on ją zamordował? Nie mam pojęcia.

To wytłumaczenie oddala wątpliwości widzów i rozwiewa inną problematyczną kwestię. Nebula nie udała się na Vormir z Clintem i Natashą, bo próba wykradnięcia Kamienia działa się w przeszłości, więc i tak nie zdobyłaby żadnych informacji na temat losów ukochanej siostry.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

To oczywiście niejedyna dziura fabularna, którą twórcy wyjaśnili na dodatkach do "Avengers: Endgame". Wśród nich znalazły się ponadto hołd dla Stana Lee, 6 usuniętych scen, sekrety powstawania słynnych fragmentów produkcji, rozmowy z aktorami oraz wpadki z planu. Film na DVD i Blu-ray zadebiutuje 13 sierpnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy tytuł będzie dostępny w Polsce.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - nowe usunięte sceny wyśmiewają poprzednie filmy Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.