Grogu z "Mandaloriana" jest "żywcem ukradziony" z "Gremlinów" - tak twierdzi reżyser klasyka z lat 80.

15.07.2022 14:58
Grogu z "Mandaloriana" jest "żywcem ukradziony" z "Gremlinów" - tak twierdzi reżyser klasyka z lat 80. Fot. materiały prasowe/Disney+

Reżyser Joe Dante niedawno postanowił jawnie oskarżyć twórców "The Mandalorian" o kradzież wizerunku Gizmo z "Gremlinów" na potrzeby swojego serialu.

Grogu został ukradziony z Gremlinów - tak twierdzi reżyser filmu

Rychło w czas - Joe Dante niedawno udzielił wywiadu portalowi San Francisco Chronicle, w którym oczywiście porozmawiał sporo na temat swojego najbardziej znanego filmu "Gremliny" z 1984 roku. Reżyser długo nie wytrzymał i podczas tłumaczenia dziennikarzowi, co sprawia, że produkcja przetrwała próbę czasu, nie omieszkał przy okazji pocisnąć twórcom serialu "The Mandalorian".

Polecamy

Nie tylko skrytykował ich za "brak wstydu", to jeszcze do tego oskarżył ich o kradzież. Jak czytamy w wywiadzie:

Uważam, że "długowieczność" tych filmów jest uzależniona od Gizmo, który w gruncie rzeczy jest dzieciakiem. I to mnie prowadzi oczywiście do tematu Baby Yody, który jest żywcem skradziony z naszego filmu i bezpośrednio skopiowany. To moim zdaniem bardzo bezwstydne zachowanie.

Nie żeby coś, panie Dante, ale Grogu jest raczej inspirowany Yodą, który zadebiutował na ekranach w 1980 roku. Zresztą sam Jon Favreau w rozmowie z Deadline twierdził, że "Baby Yoda" był inspirowany raczej E.T., aniżeli Gizmo:

Dave Filoni narysował coś, co było połączeniem Michała Anioła i E.T. Pierwszy skecz pokazuje nam rączkę wystającą z lewitującej kołyski, która dotyka wyciągniętą dłoń Mando. Możecie zobaczyć ten obrazek w programie "Disney Gallery" na temat "The Mandaloriana". Połączył więc legendarne "Stworzenie Adama" i stworka od Spielberga. 

Nowy sezon "The Mandaloriana" z Grogu w jednej z głównych ról ma zadebiutować na Disney+ na początku 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.