Bartosz Bielenia z "Bożego Ciała" laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

04.12.2019 13:40
Boże Ciało|undefined Fot. kadr z wideo

Odgrywający główną rolę Daniela w filmie "Boże Ciało", Bartosz Bielenia otrzymał wyjątkową nagrodę dla młodych aktorów.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego to wyróżnienie przyznawane od 1969 roku młodym aktorom, którzy wyróżnili się wybitną indywidualnością. Do 1995 roku nagrodę powstałą z inicjatywy Wiesławy Czapińskiej przyznawało czasopismo "Ekran". W 2005 roku została reaktywowana przez Fundację Kino.

Bartosz Bielenia otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego

Za dokonania w 2019 roku do nagrody głównej nominowano Marię Dębską za rolę w "Zabawa zabawa", Sebastiana Fabijańskiego za "Mowę Ptaków", Elize Rycembel za "Ninę" oraz Piotra Żurawskiego za film "Interior" oraz Bartosza Bielenię za "Boże Ciało". Nagrodę Jury otrzymał ostatni z wymienionych aktorów, który miał okazję wcielić się w rolę Daniela, młodego chłopaka, który po wyjściu z poprawczaka trafia do parafii w małym miasteczku, gdzie przez pewien czas pełni rolę księdza.

Przeczytaj także

Nagrodę specjalną za całokształt twórczości przyznano Katarzynie Figurze za role w "Historiach miłosnych", "Kilerze" i "Słonecznym zegarze". To samo wyróżnienie otrzymał także Andrzej Chyra za film "Dług". 

Najnowszy film Jana Komasy trafił do polskich kin 11 października 2019 roku i podbił serca widzów. Polski kandydat do Oscara miesiąc po premierze mógł pochwalić się wynikiem przeszło miliona widzów. Film tym samym wylądował na 5. miejscu w zestawieniu największych polskich sukcesów box office 2019. 

Zobacz też: Komentarz twórców "Bożego Ciała" w sprawie afery wokół filmu 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.