Ben Stiller i Sean Pean dostali dożywotni zakaz wstępu do Rosji. Potępili działania kraju w Ukrainie

06.09.2022 13:26
Ben Stiller i Sean Pean dostali dożywotni zakaz wstępu do Rosji. Potępili działania kraju w Ukrainie Fot. ABACA/Abaca/East News

Ben Stiller i Sean Penn znaleźli się wśród grona osób wpisanych na czarną listę Rosji. Gwiazdorzy dożywotnio nie mają prawa wjechać do kraju pozostającego w wojnie z Ukrainą. 

Ben Stiller i Sean Pean mają zakaz wjazdu do Rosji

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że wiele gwiazd Hollywood postanowiło potępić działania Władimira Putina. Niektóre z nich zdecydowały się realnie pomóc Ukraińcom w walce z okupantem, pojawiając się na granicy, czy wspierając liczne organizacje charytatywne.

Polecamy

Wśród nich znaleźli się Ben Stiller i Sean Penn, którzy zostali za to ukarani przez Rosję zakazem wstępu na terytorium kraju. Jak podaje AP News, 5 września rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nałożyło sankcje personalne, mające na celu uniemożliwienie kolejnym Amerykanom wjazdu do Federacji Rosyjskiej.

Oprócz Penna i Stillera do listy dodano 23 innych obywateli USA, w tym amerykańską sekretarz handlu Ginę Raimondo oraz senatorów Marka Kelly'ego i Kyrsten Sinemę. Obecnie na rosyjskiej czarnej liście znajduje się już 1073 nazwisk (w tym zmarli prezydenci). Wspomniani aktorzy nie są pierwszymi filmowcami z zakazem wjechania na teren Rosji - dołączyli do Roba Reinera i Morgana Freemana, którzy również otwarcie potępiali działania Putina.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W odpowiedzi na coraz większe sankcje personalne ze strony administracji Bidena wobec obywateli rosyjskich, kolejna grupa osób spośród członków Kongresu USA, wysokich rangą urzędników, przedstawicieli środowisk biznesowych i eksperckich, a także osobistości kultury (25 nazwisk), otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej na stałe.
Polecamy

Spodziewamy się, że lista prawdopodobnie będzie coraz bardziej powiększana.

Stiller osobiście spotkał się w czerwcu 2022 roku z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a także z Ukraińcami, których życie zniszczyła inwazja Rosji na ich kraj. Natomiast Penn kręcił film dokumentalny od listopada 2021 roku. Aktor spotkał się z prezydentem Zełenskim dzień przed inwazją Rosji na Ukrainę. Podczas zdjęć był zachęcany do opuszczenia kraju, aby uniknąć niebezpieczeństwa, ale postanowił osobiście zaangażować się w obronę osób pokrzywdzonych przez Rosję.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.