"Black Widow" - Scarlett Johansson w nowym kostiumie na pierwszym plakacie kolejnego filmu Marvela

26.08.2019 09:00
Captain America: Civil War|undefined Fot. kadr z filmu Captain America: Civil War

W sieci pojawił się pierwszy plakat najnowszej produkcji Marvel Studios. Na grafice promującej "Black Widow" pojawili się między innymi Scarlett Johansson i David Harbour.

Ostatni weekend sierpnia 2019 był ważnym wydarzeniem dla wszystkich fanów filmów na podstawie komiksów Marvela. Odbyła się bowiem kolejna edycja wydarzenia znanego jako D23 Expo, na której Disney zaprezentował plany na najbliższą przyszłość. Wśród nich jest solowy film o członkini Avengers znanej jako Black Widow. Produkcja doczekała się pierwszego plakatu, na którym zaprezentowano głównych bohaterów produkcji.

"Black Widow" - pierwszy plakat nowego filmu Marvela

Chociaż grana przez Scarlett Johansson agentka zginęła w filmie "Avengers: Endgame", w nowym filmie powróci na duży ekran. Akcja "Black Widow" będzie rozgrywać się w przeszłości, dzięki czemu fani tytułowej bohaterki, będą mogli poznać szczegóły jej życia, kiedy służyła jeszcze jako w rosyjskiej organizacji szpiegowskiej. Będzie to ostatni film, w którym Johansson wcieli się Black Widow.

Z okazji D23 Expo 2019 Andy Park - szef oddziału Marvel Studios zajmującego się wizualizacjami i grafikami koncepcyjnymi, zamieścił na Twitterze pierwszy oficjalny plakat "Black Widow". Zaprezentowano na nim nie tylko tytułową bohaterkę, ale również inne postacie, które pojawią się w nadchodzącej produkcji.

"BLACK WIDOW"! Ofiacjlany plakat z D23, który miałem zaszczyt malować. Ta postać jest mi bardzo blisko od czasu, kiedy poświęciłem miliard godzin na jej projektowanie/malowanie. Co za obsada i ekipa!

Park ma rację. Jednym z atutów "Black Widow" jest gwiazdorska obsada. Oprócz Johansson zobaczymy między innymi Davida Harboura ("Stranger Things"),  Florence Pugh ("Midsommar: w biały dzień") oraz Rachel Weisz ("Faworyta").

Plakat oparto na symbolu głównej bohaterki - charakterystycznej czerwonej klepsydrze, która znajduje się na odwłoku czarnej wdowy - gatunku jadowitego pająka, od którego główna bohaterka pożyczyła swój zabójczy pseudonim. W centralnej części grafiki znajduje się Natasha Romanoff w zupełnie nowym kostiumie, nawiązującym do komiksowej tradycji.

Po jej lewej stronie widzimy Harboura, który wcieli się w Red Guardiana - rosyjskiego odpowiednika Kapitana Ameryki. Fanów komiksów ucieszy fakt, że aktor będzie nosił kostium podobny do tego, z którego słynie papierowy pierwowzór. Tuż za nim znajduje się Weisz, wcielająca się Meline - mniej znany czarny charakter z komiksowego świata.
Po prawej stronie widzimy natomiast twarz Pugh. Aktorka zagra Yelenę Belovę - postać z komiksów, która również nosiła pseudonim Black Widow. Tuż za nią znajdują się inne kobiety, które prawdopodobnie należały do programu o kryptonimie Red Room, w którym szkolono niebezpieczne agentki. W filmie zobaczymy więc kilka postaci posługujących się tym przydomkiem.

Nad wszystkimi bohaterami góruje tajemnicza zamaskowana postać, którą fani komiksów z łatwością zidentyfikują jako Taskmastera - czarny charakter o fotograficznej pamięcią, pozwalającej mu na odzwierciedlenie stylu walki każdego człowieka na ziemi. Wygląda na to, że tytułowa bohaterka, będzie miała trudną misję do wykonania.

To jednak nie wszystko. Podczas D23 zdradzono, że Black Widow będzie nosiła zupełnie nowy, dotychczas nieprezentowany w filmach uniform. 

Chodzi o biały kostium, który Natasha kilkukrotnie miała na sobie w komiksach. Całkiem możliwe, że strój wcale nie będzie należał do bohaterki Johansson. Równie dobrze wystąpić w nim może inna z Black Widow.

Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera?

Nowa produkcja będzie pierwszym filmem Fazy Czwartej MCU. Za reżyserię odpowiada Cate Shortland. Film trafi na ekrany kin 1 maja 2020 roku.

Zobacz też: "Eternals": Salma Hayek skomentowała zmianę płci bohatera, w którego wcieli się w nowym filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.