„Black Widow” ze Scarlett Johansson w roli głównej ma już reżyserkę

Natalia Hluzow
13.07.2018 13:42
Black Widow|undefined Fot. materiały promocyjne

Po długich poszukiwaniach „Black Widow” znalazła wreszcie swoją twórczynię. Komu udało się zostać pierwszą reżyserką filmu MCU w historii?

Film o Czarnej Wdowie, w którą Scarlett Johansson wciela się w rozmaitych filmach MCU od 8 lat, zaczyna nabierać kształtów. I to kształtów bardzo kobiecych, gdyż po Jac Schaeffer w roli scenarzystki i Marii Djurkovic, która zajmie się kierownictwem produkcji, do zespołu dołączyła Cate Shortland, stając się tym samym pierwszą kobietą, która wyreżyseruje film MCU.

Cate Shortland reżyserką filmu o Black Widow

Jak wskazują ostatnie doniesienia portalu Variety, Taika Waititi może już na zawsze pożegnać się ze swoim marzeniem o wyreżyserowaniu filmu o Black Widow. Na reżyserkę filmu wybrano bowiem pochodzącą z Australii Cate Shortland, która ma na swoim koncie nagradzane „Salto” oraz filmy takie jak „Lore” czy „Berlin Syndrome”.

Cate Shortland Fot. foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Film o Czarnej Wdowie od lat znajduje się w fazie developmentu, jednak prace nad nim ruszyły dopiero na początku 2018 roku. Producenci przeprowadzili rozmowy z 70 filmowcami, zanim postanowili wybrać Shortland. O wyborze zadecydowało podobno bardzo obiecujące spotkanie reżyserki ze Scarlett Johansson.

Black Widow będzie drugą superbohaterką, która doczeka się solowego filmu Marvel Studios i trzecią, która w ogóle pojawi się w tytule produkcji MCU. 3 sierpnia 2018 na ekrany polskich kin trafi „Ant-Man i Wasp”, w którym Evangeline Lilly wciela się w jedną z tytułowych postaci, zaś 8 marca 2019 roku odbędzie się premiera „Captain Marvel” z Brie Larson w roli głównej.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.