Co będzie z "Black Pantherem 2" po śmierci Chadwicka Bosemana? Szef Marvela odpowiada

12.01.2021 15:19
Co będzie z "Black Pantherem 2" po śmierci Chadwicka Bosemana? Szef Marvela odpowiada Fot. Marvel/Walt Disney Studios Motion Pictures /Courtesy Everett Collection/East News

Na temat interesującej sprawy wypowiedział się Kevin Feige, szef Marvel Studios. Producent zapowiedział spore zmiany w świecie Black Panthera.

Co dalej z serią filmową Black Panther?

Kilka miesięcy temu świat zszokowała wieść o śmierci Chadwicka Bosemana, aktora znanego z filmów Marvela, ale także ról Jackiego Robinsona, czy Jamesa Browna. Gwiazdor miał być ogromną częścią przyszłości Marvel Cinematic Universe - nie tylko miał wystąpić w kontynuacji przygód T'Challi, ale z pewnością wielokrotnie widzielibyśmy go w filmach drużynowych.

Polecamy

Jego niechybna śmierć sprawiła, że Marvel zamierza mocno zmienić swoje plany, jednocześnie oddając hołd aktorowi, ponieważ Boseman był według nich niezastąpiony.

Na temat przyszłości serii wypowiedział się najlepiej poinformowany człowiek w tej sprawie, czyli Kevin Feige. Szef Marvel Studios udzielał niedawno wielu wywiadów z okazji premiery serialu "WandaVision" i w rozmowie z Deadline potwierdził, że nie zamierzają używać wizerunku Bosemana w formie CGI, ani oddawać roli komuś innemu.

Nie będziemy używali komputerowo wygenerowanego Chadwicka i nie oddamy nikomu roli T'Challi. Ryan Coogler ciężko pracuje teraz nad scenariuszem, wkładając w niego miłość i swój geniusz, co nas uspokaja. Od początku wiedzieliśmy, że kolejne odsłony filmów będą pokazywały nam jeszcze więcej mitologii i mistycznego aspektu Wakandy. Teraz dodamy do tego jeszcze uhonorowanie Chadwicka, jego mądrości i lekcje, które zostawił nam jako człowiek i artysta.
Polecamy

Feige wyjaśnił również, że Wakanda ma na tyle przepastną komiksową historię, że bez problemu będą mogli eksplorować ten magiczny świat za pomocą innych postaci:

Cały pierwszy film i większość komiksów opowiada nam o świecie przedstawionym, o Wakandzie. To miejsce, które ma bogatą przeszłość, wiele subkultur i plemion. Od początku planowaliśmy, że to właśnie o tym będzie kolejna nasza opowieść.

Data premiery filmu "Black Panther 2" została ustalona na 8 lipca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.