Co działo się ze Skrullami po wydarzeniach z filmu "Kapitan Marvel"?

Sergiusz Kurczuk
12.03.2019 14:53
kadr z filmu Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Szef Marvel Studios postanowił zdradzić dalsze losy zmiennokształtnej rasy Skrulli, którzy zadebiutowali w filmie "Kapitan Marvel|. Co się z nimi działo później?

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Kiedy twórcy filmu "Kapitan Marvel" ogłosili, że w produkcji zobaczymy zmiennokształtnych Skrulli, fani Marvela zaczęli snuć rozmaite teorie związane z rasą kosmitów. Typowali, która z postaci może być w rzeczywistości Skrullem oraz przewidywali, że wkrótce w kinowym uniwersum zobaczymy adaptację eventu Secret Invasion, w której obcy zinfiltrowali Ziemię, podszywając się pod superbohaterów. Fabuła "Kapitan Marvel" zdaje się zaprzeczać tym domysłom, jednocześnie stawiając pewne pytanie dotyczące dalszych losów Skrulli. Kevin Feige postanowił skomentować tę kwestię.

"Kapitan Marvel" - co się stało ze Skrullami?

Jednym z większych zwrotów fabularnych "Kapitan Marvel" jest moment, w którym główni bohaterowie odkrywają prawdę na temat wojny Kree ze Skrullami. Okazuje się, że to rasa, dla której walczyła Carol Danvers, jest agresorem w tym konflikcie i zmierza wymazać zmiennokształtne istoty z powierzchni wszechświata.

Przeczytaj także

Talos, który przez połowę filmu wydaje się głównym przeciwnikiem, finalnie okazuje się ojcem i mężem, który stara się odzyskać zaginioną przed laty rodzinę. Tytułowa bohaterka postanawia pomóc uciekającym przed wojną Skrullom i udaje się wraz z nimi na poszukiwanie nowego domu, oddalonego od planety Hala, gdzie mieszkają Kree.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Chociaż przeciek z "Avengers: Endgame" zdradził, co Kapitan Marvel robiła w ciągu minionych 20 lat, fani mogą zastanawiać się, co stało się ze Skrullami. Dziennikarze Cinema Blend postanowili zapytać o to szefa Marvel Studios.

Ludzie pytają: "O, czy to znaczy, że wszyscy [Skrulle] są dobrzy?". Ja odpowiadam: "Czy istnieje ktoś całkowicie dobry?". To jest ten moment, w którym zaczyna się wielowymiarowość postaci. Możliwość, że są źli przedstawiciele tej rasy, nadal istnieje.

W 21. filmie Marvel Studios twórcy starali się pokazać, że wojny nie powinno traktować w binarnych kategoriach. Zawsze są odcienie szarości, obojętnie od strony konfliktu. Dzięki temu produkcja wymyka się ze schematów, do których przyzwyczaiły nas produkcje z Pierwszej i Drugiej Fazy kinowego uniwersum. Tak naprawdę, w "Kapitan Marvel" nie ma czarnego charakteru, bo każda ze stron ma swoje racjonalne racje.

Nie oznacza to, że w przyszłości nie zobaczymy Skrulli, którzy postanowią przejąć kontrolę nad Ziemią, jak miało to miejsce w Secret Invasion. Kto wie, może "Kapitan Marvel" jest podłożem pod adaptację tej komiksowej historii. Nie wiadomo, czy pomocnicy Talosa nie zostali na naszej planecie i nie przejęli ludzkiej tożsamości, by knuć swój niecny plan. 

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Kapitan Marvel powróci jako jedna z bohaterek starających się pokonać Thanosa w filmie "Avengers: Endgame". Czy w produkcji pojawią się również Skrulle? Trudno powiedzieć, ale miejmy nadzieję, że "Kapitan Marvel" to jedynie preludium, w którym wprowadzono zmiennokształtnych kosmitów do uniwersum i w przyszłości odegrają ważną rolę. 4. część "Avengers" zobaczymy już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: W "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.