"Coś" powróci w nowej wersji. Universal zekranizuje pełną historię, na której oparty został horror

28.01.2020 12:58
Foto: materiały prasowe Universal Pictures, Turman-Foster Company|undefined Fot. materiały prasowe Universal Pictures, Turman-Foster Company

"Coś" Johna Carpentera to absolutna klasyka gatunku. Już wkrótce historia naukowców terroryzowanych przez tajemniczy byt doczeka się nowej, pełniejszej wersji.

"Coś" w reżyserii Johna Carpentera bezapelacyjnie stanowi żelazną klasykę horroru i science fiction. Historia naukowców, którzy w bazie badawczej na skutej lodem Antarktydzie odkrywają tajemnicze, zmieniające kształt stworzenie, powstała w oparciu o powieść "Who Goes There?" Johna W. Campbella. Wcześniej, opowieść o terrorze na ekran przenieśli Christian Nyby i Howard Hawks, tworząc w 1951 roku produkcję "Istota z innego świata". Teraz Universal Studios i Blumhouse stworzą zupełnie nową wersję tej historii. Film zostanie jednak oparty na rozszerzonej wersji powieści, która dopiero niedawno ujrzała światło dzienne.

"Coś" powróci w nowej wersji. Universal zekranizuje pełną historię, na której oparty został horror

Powieść "Who Goes There?" Johna W. Campbella po raz pierwszy została wydana w 1938 roku, a jej rozszerzona wersja została odkryta całkiem niedawno. W 2018 roku John Betancourt ogłosił odkrycie nieokrojonej wersji, która została następnie wydana pod tytułem "Frozen Hell". Jak wyjaśnił Betancourt:

W 1938 roku uznany autor science fiction, John W. Campbell, opublikował powieść "Who Goes There?" o zespole naukowców ze stacji badawczej na Antarktydzie, którzy odkrywają, a następnie są terroryzowani przez potworną, zmieniającą kształt obcą istotę. Historia ta została później zaadaptowana przez Johna Carpentera w jego kultowym dziele "Coś" (po wcześniejszej adaptacji filmowej w 1951 roku). Opublikowana nowela była w rzeczywistości skróconą wersją oryginalnej historii Campbella, zatytułowanej "Frozen Hell", która musiała zostać skrócona w celach publikacji. Rękopis "Frozen Hell" przez dziesięciolecia pozostawał nieznany i niepublikowany. Został odkryty dopiero niedawno.
Przeczytaj także

Teraz Betancourt podzielił się kolejną rewelacją. Universal Studios i Blumhouse zekranizują "Frozen Hell", dzięki czemu widzowie poznają pełną wersję znanej im historii. Producentem filmu został Alan Donnes, który podzielił się informacją na Facebooku. Pozostaje szczegóły projektu pozostają nieznane.

Zobacz też: Top25 - kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.