Cyborg z duszą, czyli nowy zwiastun adaptacji mangi „Alita: Battle Angel” w reżyserii Roberta Rodrigueza

Sergiusz Kurczuk
25.07.2018 14:00
„Alita: Battle Angel”|undefined Fot. kadr z filmu „Alita: Battle Angel”

„Alita: Battle Angel” to niezwykła opowieść z pogranicza fantasy i science fiction o odkrywaniu prawdy o sobie. Za adaptacją mangi stoją Robert Rodriguez, James Cameron i Jon Landau. Do sieci trafił nowy zwiastun filmu. 

Robert Rodriguez słynie raczej z dość specyficznych filmów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mógł zrobić uniwersalną opowieść z elementami fantasy i science fiction. Reżyser wraz z Jamesem Cameronem i Jonem Landau w rolach producentów powołał do życia tytuł oparty na powstałej w latach 90. mandzeBattle Angel Alita”. Do sieci trafił najnowszy zwiastun ukazujący tytułową bohaterkę, futurystyczny świat oraz jego mieszkańców - przyjaciół i wrogów Ality. 

„Alita: Battle Angel” - zwiastuny filmu Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona

Historia opowiada o cyborgu imieniem Alita, który zostaje znaleziony przez doktora Ido. Naukowiec uruchamia maszynę i odkrywa, że wewnątrz wciąż tli się prawdziwe życie. Alita próbuje odnaleźć się w nowej, dziwnej rzeczywistości i przypomnieć sobie poprzednie życie. Przeszłość szybko daje o sobie znać. Okazuje się, że jest pozostałością po technologii sprzed 300 lat i posiada niezwykłe umiejętności bojowe. Wkrótce pojawiają się złowrogie postacie, które będą chciały wykorzystać Alitę do własnych nikczemnych celów. 

„Alita: Battle Angel” - obsada i data premiery

W filmie Rodrigueza wystąpili Rosa Salazar, Christopher Waltz, Keean Johnson, Ed SkreinJennifer Connelly, Mahershala Ali i Jackie Earle Haley. Jak na film, w którym maczał palce James Cameron przystało, tym razem (jak w przypadku „Avatara”) również zobaczymy niezwykłą technologię, która w bardzo naturalny sposób łączy realny świat z komputerowymi animacjami. 

Film trafi do kin 21 grudnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.