Czy Joker Joaquina Phoenixa spotka się z Batmanem Roberta Pattinsona?

10.09.2019 10:10
Joker|undefined Fot. Screen

Film "Joker" rozbudził wyobraźnię fanów DC, którzy marzą, by Książę Zbrodni Gotham wystąpił w filmie "The Batman" z Robertem Pattinsonem. Czy do tego dojdzie?

Wygląda na to, że filmy na podstawie komiksów DC po latach suszy w końcu doczekały się prawdziwej perełki. "Joker" Todda Phillipsa jeszcze nie miał kinowej premiery, a już jest ogłaszany jako najlepsza produkcja superbohaterska w historii i kandydat do Oscarów 2020. Miłośnicy przygód Batmana oczekują więc na solową opowieść o Jokerze i zastanawiają się, czy film zostanie włączony do uniwersum DCEU.

Czy nowy Joker spotka nowego Batmana?

"Joker" to nie jedyna produkcja Warner Bros. związana z komiksami DC, na którą czekają fani. Od lat trwają pracę nad nowym solowym filmem o Batmanie. Po tym, jak Ben Affleck zrezygnował z wcielania się w Mrocznego Rycerza, schedę po nim przejął Robert Pattinson - gwiazdor sagi "Zmierzch". Chociaż reżyser "Jokera" Todd Phillips od początku dał do zrozumienia, że jego dzieło jest osobnym tytułem, który co najwyżej może zapoczątkować nową serię mroczniejszych i dojrzalszych filmów na podstawie tytułów DC, wielu miłośników komiksowego świata miało nadzieję, że kreacja Joaquina Phoenixa pojawi się także w powstającym "The Batman".

Przeczytaj także

Phillips został zapytany o tę ewentualność w wywiadzie z Variety podczas Toronto International Film Festival 2019, gdzie wyświetlano "Jokera". Filmowiec odpowiedział stanowczo.

Nie, zdecydowanie nie. To może dziwne, ale w Stanach komiksy wydają się być naszym odpowiednikiem Szekspira, więc może pojawić się wiele różnych wersji "Hamleta". Jestem przekonany, że w przyszłości zobaczymy jeszcze wiele różnych Jokerów.

Reżyser udział więc wszelkie spekulacje, sugerujące, że Pattinson jako Batman zmierzy się z Jokerem Phoenixa. Phillips w tym samym wywiadzie przyznał, że początkowo obawiał się wziąć na warsztat tę postać, z powodu genialnego występu Heatha Ledgera w filmie "Mroczny Rycerz" Christophera Nolana. Wspomniał też, że jest fanem wszystkich poprzednich filmowych odsłon Jokera.

Przeczytaj także

"Joker" - kiedy premiera?

Produkcja zdobyła Złotego Lwa na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Szykuje się więc prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników komiksów, ale również dobrego kina. Oprócz Phoenixa w filmie wystąpili między innymi Zazie Beetz i Robert De Niro, a także Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem "Jokera" Phillipsowi pomagał Scott Silver. Film trafi na ekrany polskich kin już 4 października 2019 roku. 

"Joker": Joaquin Phoenix zdradził w jaki sposób "oszalał" do roli

Zobacz też: "Joker" zwycięzcą festiwalu w Wenecji. Polański z drugim miejscem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.