Czy Marvel Studios pracuje nad dwoma kolejnymi filmami Fazy Piątej?

08.11.2019 12:52
Fot. kadr z filmu "Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów"

Według najnowszych informacji Marvel Studios pracuje obecnie nad dwoma kolejnymi tytułami kinowymi - "Thunderbolts" i "Ironheart". Oba mają należeć do Fazy Piątej uniwersum.

Chociaż filmy Marvela przekroczyły kamień milowy w postaci "Avengers: Endgame", twórcy zapowiadają, że to jedynie początek przygód z superbohaterami Domu Pomysłów. W planach na najbliższe 5 lat jest już dwanaście filmów i osiem seriali, ale najnowsze informacje mówią o dwóch kolejnych kinowych tytułach. Mowa o "Thunderbolts" i "Ironheart". Podobno pierwsza prace nad produkcjami już ruszyły.

Filmy Marvela - "Thunderbolts" i "Ironheart" w produkcji?

Jak podaje portal MCU Cosmic, twórcy Marvel Studios mają w planach powołanie do życia dwa kolejne filmy. Nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, ale plotki na temat adaptacji przygód Thunderbolts i Ironheart krążą po sieci od kilku miesięcy. Biorąc pod uwagę wydarzenia z "Avengers: Endgame", mają też sporo sensu.

Przeczytaj także

Komiksowi Thunderbolts to drużyna zreformowanych złoczyńców, prowadzona do boju przez Barona Zemo, który ukrywał się za sekretną tożsamością Citizena V. Całkiem możliwe, że twórcy MCU zdecydują się na połączenie Thunderbolts z podobną drużyną wątpliwie moralnych herosów - Dark Avengers, których pojawienie się na dużym ekranie fani przewidują już od jakiegoś czasu. Istnieje też teoria, że zapowiedź Thunderbolts zobaczymy już niebawem - w jednej ze scen po napisach nadchodzącego filmu "Black Widow".

Przeczytaj także

Ironheart to dość nowa komiksowa postać, która zyskała sporą sympatię czytelników komiksów Marvela. Utalentowana młoda dziewczyna zbudowała zbroję podobną do wynalazku Tony'ego Starka i przez pewien czas zastępowała nieobecnego Iron Mana. Skoro filmowy heros poniósł śmierć, ktoś musi go zastąpić. Oczywiście następcą Starka ma być Spider-Man, ale zważywszy na niepewną przyszłość superbohatera w MCU, niewykluczone, że twórcy zastanawiają się nad inną osobą, która przejmie schedę po blaszanym Avengerze.

Przeczytaj także

Być może Ironheart będzie należeć do składu innej komiksowej drużyny przewidywanej przez fanów Marvela od dawna - Young Avengers. Istnieje szansa, że nadchodzące produkcje wprowadzą członków tej grupy. W "Ant-Manie 3" Cassie Lang może zadebiutować jako Stature. W "WandaVision" fani zwiastują narodziny dzieci tytułowych bohaterów - Speeda i Wiccana. Przedstawiciele Marvel Studios zapowiedzieli, że pracują nad serialem o Ms. Marvel. Oznacza to, że w przyszłości zobaczymy nastoletnią wersję Avengers, która zastąpi herosów obecnie przejmujących spuściznę oryginalnych superbohaterów.

Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera?

Zarówno "Thunderbolts" i "Ironheart" mają być częścią Fazy Piątej, w skład której, wchodzą już "Black Panther 2", "Ant-Man 3", "Blade", "Kapitan Marvel 2", "Fantastyczna Czwórka" i "Strażnicy Galaktyki 3". Fazę Czwartą rozpocznie produkcja opowiadająca o solowych przygodach Black Widow. Film trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Czy rzeczywiście zobaczymy w nim zapowiedź Thunderbolts? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Przeczytaj także

Zobacz też: O czym będzie film „Black Widow”? Pojawił się pierwszy opis fabuły solowej produkcji

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.