Czy Marvel Studios pracuje nad filmem o Avengers z alternatywnego świata?

27.05.2019 13:33
1 Fot. kadr z komiksu Ultimates vol 2 #1

Według najnowszych plotek jednym z nadchodzących filmów Marvel Studios ma być adaptacja przygód grupy Ultimates - alternatywnej wersji Avengers. Czy przewidywania się potwierdzą?

Zakończenie filmu "Avengers: Endgame" dało twórcom spore pole do popisu w przyszłości. Wątki najsłynniejszych herosów MCU zostały domknięte, wprowadzono ideę multiwersum, a co za tym idzie, zasugerowano, że niedługo na dużym ekranie możemy zobaczyć debiut mniej popularnych postaci z komiksów Marvela. Według najnowszych doniesień, przedstawiciele Marvel Studios mają w planach film o grupie Ultimates.

Ultimates - nowa wersja Avengers?

Informacja po raz pierwszy pojawiła się na portalu HN Entertainment. Na razie nie została potwierdzona. Nie zdradzono też szczegółów, dotyczących filmu na podstawie komiksów o tej grupie. Wiele elementów MCU wskazuje jednak, że niebawem rzeczywiście zobaczymy filmową wersję Ultimates. Nie chodzi jednak o oryginalną drużynę, która zadebiutowała w alternatywnym wymiarze Earth-1610, która była swoistą próbą zrebootowania komiksowych Avengers. Pierwsi Ultimates to dość spore źródło inspiracji dla twórców filmów Marvel Studios. Całkiem możliwe, że w Fazie Czwartej, filmowcy będą czerpać ze stosunkowo nowej wersji Ultimates.

1 Fot. kadr z komiksu Ultimates vol 2 #1
Przeczytaj także

Ultimates - kim są członkowie drużyny?

Druga drużyna o tej nazwie zadebiutowała w roku 2015 i została utworzona przez Kapitan Marvel, po tym, jak doszło do połączenia alternatywnych wymiarów z kanonicznym światem Earth-616. Team działa na zasadzie Avengers, ale zamiast przebywać na Ziemi, podróżuje przez wszechświat w poszukiwaniu złoczyńców i zagrożeń. Oprócz Danvers w skład grupy wchodzą Black Panther, Spectrum, Black Marvel i Ms. America. Kapitan Marvel i Black Panther są obecnie ważnymi bohaterami MCU. To, że zastąpią Kapitana Amerykę i Iron Mana nie ma żadnych wątpliwości. Spectrum, czyli Monica Reambeu w pewnym sensie pojawiła się "Kapitan Marvel". To córka przyjaciółki Carol Danvers, która w przyszłości chciała pójść w ślady swojej przyszywanej cioci. Biorąc pod uwagę, że od wydarzeń z "Kapitan Marvel" do zakończenia Endgame minęło prawie 30 lat, nie wykluczone, że wkrótce zobaczymy dorosłą Monicę, która podobnie jak jej komiksowy odpowiednik posiadła nadludzkie moce i została superbohaterką. Do MCU należałby jeszcze wprowadzić Blue Marvela - potężnego superherosa, który ma moce niczym Superman oraz Americę Chavez - pochodzą z alternatywnego wymiaru kobiecą wersję Kapitana Ameryki.

 

"Ultimates" - kiedy premiera?

Biorąc pod uwagę, że "Ultimates" to na razie jedynie plotka, trudno przewidywać, kiedy film trafi na kinowy ekran. Można bazować jedynie na kolejnych niepotwierdzonych informacjach, w według których "Avengers 5" zadebiutuje w 2024 roku. W najbliższej przyszłości w kinach pojawi się "Spider-Man: Far From Home". Premiera produkcji już 5 lipca 2019 roku. Kolejne tytuły w kolejce na duży ekran to między innymi "Doktor Strange 2", "Black Panther 2", "The Eternals", "Black Widow", "Shang-Chi" oraz "Strażnicy Galaktyki 3".

Zobacz też: Marvel Studios zapowiada, że przyszłość MCU to superbohaterki i postacie LBGTQ

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.