Czy nowa laleczka Chucky została zainspirowana Donaldem Trumpem? Obsada horroru skomentowała domysły widzów

21.06.2019 14:04
Laleczka|undefined Fot. materiały promocyjne

Według widzów horroru "Laleczka" nowa wersja Chucky'ego do złudzenia przypomina Donalda Trumpa. Czy to celowy zabieg twórców, czy jedynie zbieg okoliczności?

Do kin wszedł remake słynnej serii z lat 80. zatytułowany "Laleczka". Nowa odsłona "Laleczki Chucky" to nie tylko zmiana genezy tytułowego bohatera, ale również lekko zmodyfikowany wygląd morderczej zabawki. Według wielu widzów, którzy już widzieli film, nowy Chucky wygląda jak Donald Trump. Czy twórcy celowo upodobnili złowieszczą lalkę do obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych? 

"Laleczka" - Chucky wygląda jak Donald Trump

Nowa wersja "Laleczki Chucky" wzbudza mieszane uczucia wśród krytyków i widzów. Horror Larsa Klevberga został oceniony na Rotten Tomatoes 67% świeżości przez dziennikarzy i o kilka procent wyżej przez fanów kina grozy.

Abstrahując od walorów artystycznych filmu, wiele osób, które oglądało "Laleczkę", jest zgodnych, że tytułowy bohater do złudzenia przypomina Donalda Trumpa. Dziennikarze Variety postanowili zapytać twórców i aktorów filmu, czy to podobieństwo było celowe. Miało to miejsce podczas światowej premiery filmu. 

Na pytanie odpowiedziała między innymi Aubrey Plaza - aktorka słynąca z poczucia humoru, która wcieliła się w matkę głównego bohatera. 

Czekam aż wszystkie strzępki myśli na ten temat zbiorą się do kupy. No bo, co mogę powiedzieć? Taki pomysł przeszedł mi kilka razy przez myśli. Może improwizowałam z tego powodu niektóre kwestie. Może uwzględnili to podczas montażu. Może nie. Zobaczymy. 

Głosu tytułowej zabawce użyczył Mark Hamill. Aktor znany z niechęci wobec polityki Trumpa nie miał świadomości, że jego bohater może przypominać prezydenta. 

To całkiem trafne... Teraz jest nawet straszniejszy niż przedtem!

Podobne zdanie na ten temat ma inna gwiazda "Laleczki" - Brian Tyree Henry. 

Chucky jest niesamowicie straszny. A kto jest straszniejszy niż Trump? Wiecie, o co mi chodzi?

Na pytanie odpowiedział również reżyser filmu Lars Klevberg. Skomentował to tylko krótkim stwierdzeniem, sugerującym, że nic mu nie wiadomo na temat celowości podobieństwa zabawki do Trumpa. 

Niektórzy ludzie tak mówią. 

Wygląda na to, że mamy do czynienia ze zbiegiem okoliczności. 

Żarty żartami, ale prawda jest taka, że o wiele bardziej Trumpa przypomina oryginalny Chucky - bujna czupryna, pomarańczowa twarz, przerażający uśmiech i prowadzenie nocnego życia to chyba największe zbieżności obecnego prezydenta USA z nawiedzoną zabawką. 

Przeczytaj także

 

"Laleczka" - kiedy premiera horroru?

Polska premiera filmu odbyła się 20 czerwca 2019 roku. Mimo kinowego remake'u twórca oryginalnej serii, pracuje obecnie nad telewizyjną adaptacją krwawych przygód Chucky'ego, które mają być bezpośrednią kontynuacją poprzednich filmów o morderczej zabawce. Na razie nie wiadomo, kiedy serial trafi na antenę stacji SYFY. 

Zobacz też: Laleczka Chucky dostanie własny serial. Twórca postaci pokazał teaser produkcji 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.