Czy w "Avengers: Endgame" jest scena po napisach?

Sergiusz Kurczuk
24.04.2019 09:30
Chris Evans (Kapitan Ameryka)|undefined Fot. kadr z filmu Avengers:Endgame

Do kin trafił film "Avengers: Endgame", który jest podsumowaniem wszystkich 21. poprzednich produkcji Marvel Studios. Czym twórcy zaskoczyli widzów na samym końcu?

Po roku oczekiwania na dalsze przygody grupy Avengers do kin trafiła w końcu 4. część z podtytułem "Endgame". Produkcja zbiera bardzo dobre recenzje zarówno krytyków, jak i widzów. Wielu nazywa ją idealnym podsumowaniem ostatnich 10 lat MCU. Wszystkie 21 filmów Marvel Studios nagradzały wiernych fanów za siedzenie na sali kinowej do samego końca listy płac, ponieważ zawsze kryła się po nich dodatkowa scena, która sugerowała dalsze wydarzenia w rozbudowanym uniwersum. Czy w "Avengers: Endgame" jest tak samo?

"Avengers: Endgame" - scena po napisach

Pierwszym filmem w kinowym uniwersum Marvela był "Iron Man" z 2008 roku. Mimo że ogromny świat, który znamy teraz, dopiero raczkował, pojawiło się w nim wiele charakterystycznych elementów MCU, na które widzowie uczynili niepisaną tradycją - między innymi cameo Lee i pierwsza scena po na pisach w historii Marvel Studios. Rekordzistą w bonusach czekających na fanów jest 2. część "Strażników Galaktyki". Czy "Avengers: Endgame" przebija dokonanie filmu Jamesa Gunna

Niestety wszystkie osoby, które będą wytrwale czekać do samego końca, nielicho się rozczarują. "Avengers: Endgame" to pierwsza produkcja Marvel Studios, w której nie ma sceny po napisach. Jedyne, czego mogą doświadczyć widzowie to patetyczne i emocjonalne plansze poświęcone gwiazdom filmu, które stanową podsumowanie wszystkich produkcji MCU, które ukazały się do tej pory. Na samym końcu, kiedy pojawia się logo Marvel Studios, słychać jednak pewien dźwięk, będący prawdopodobnie symbolicznym hołdem dla kluczowej postaci. 

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Chociaż "Avengers: Endgame" to w pewnym sensie koniec uniwersum, które znaliśmy do tej pory, o czym kilka tygodni temu poinformował sam Kevin Feige i bez wątpienia w pewnym sensie film rewolucyjny, nie jest ostatnią produkcją należącą do Trzeciej Fazy. Zakończenie tej ery MCU zobaczymy dopiero 5 lipca 2019 roku, kiedy do polskich kin wejdzie "Spider-Man: Far From Home". Na to, co kinowemu światu przyniesie przyszłość musimy więc poczekać jeszcze jakiś czas.

>>Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home" - gdzie i kiedy dzieje się film?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.