Czy w drugiej części „Spider-Mana” pojawi się Spider-Woman?

Sergiusz Kurczuk
09.03.2018 10:48
Spider-Man: Homecoming|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

W sequelu filmu „Spider-Man: Homecoming” ma się pojawić tajemnicza femme fatale. Czy będzie to jedna z superbohaterek posługująca się pseudonimem Spider-Woman? 

Marzenia fanów się spełniły i w 2016 roku Spider-Man zadebiutował w świecie kreowanym od 10 lat przez Marvel Studios. Rok później mogliśmy obejrzeć solowy film o nastolatku ukąszonym przez radioaktywnego pająka, który przekazał mu swoje moce. Szefowie studia potwierdzili, że Tom Holland w roli Pajęczaka pojawi się jeszcze co najmniej w 4 filmach, w tym 3 będą poświęcone całkowicie Spider-Manowi. Spidey pojawi się niebawem w filmie „Avengers: Infinity War”. 3. część przygód największych herosów Ziemi przyniesie sporo zmian w życiu Petera, między innymi zobaczymy go po raz pierwszy w całkiem nowym kostiumie. Nie wiele wiadomo na temat sequeli filmu „Spider-Man: Homecoming”. Na początku stycznia 2018 roku pojawiła się jednak informacja, że u boku Spideya wystąpi tajemnicza femme fatale. Czy będzie to Spider-Woman?

Spider Woman w sequelu „Spider-Man: Homecoming”?

Informacja o kobiecej bohaterce pochodzącej z Europy pojawiła się po raz pierwszy w serwisie That Hashtag Show. Wielu fanów stawiało wówczas na Silver Sable, o której film tworzy obecnie studio Sony. Portal kontynuuje temat. Tym razem poinformował, że twórcy kontynuacji przygód Spider-Mana szukają odtwórczyni postaci kobiecej w typie Bonda, która ma być międzynarodową agentką. Czytelnicy komiksów nie mają wątpliwości, że chodzi o Jessicę Drew, lepiej znaną jako Spider-Woman. Do tej pory na castingu przesłuchano około 20 aktorek. 

Spider-Woman - kim jest?

Jessica Drew zadebiutowała w 1977 roku na łamach 32. numeru „Marvel Spotlight”. W przeciwieństwie do Parkera nie została ukąszona przez radioaktywnego pająka, ale jej moce pochodzą z podobnego źródła. Dostała zastrzyk z krwią napromieniowanego stawonoga, który miał ją uchronić przed zatruciem uranem. W późniejszych komiksach wyszło na jaw, że pochodząca z Europy dziewczyna od urodzenia była trenowana jako agentka organizacji HYDRA, z czasem dołączyła do S.H.I.E.L.D., ale miała też okres w swojej karierze, kiedy porzuciła kostium i została prywatnym detektywem. W końcu dołączyła do Avengers razem z takimi bohaterami jak Spider-Man, Luke Cage, czy Wolverine

1 - okładka Fot. foto: Spider-Woman vol.1 #1

Bohaterka została powołana do życia w czasach, kiedy wydawnictwa Marvel i DC tworzyły żeńskie odpowiedniki swoich słynnych bohaterów na wszelki wypadek. Twórcy po prostu bali się, że konkurencja zaklepie sobie chodliwe pseudonimy, więc tworzono bohaterki zawczasu, żeby zabezpieczyć prawa autorskie. Do tej pory Spider-Woman nie pojawiła się na dużym ekranie, więc jeśli teza okaże się prawdziwa, na pewno ucieszy wielu fanów tej bohaterki. Jessica Drew nie była jednak jedyną kobietą posługującą się pseudonimem Spider-Woman. Pod tą ksywą występowały również Julia Carpenter (potem znana jako Arachne, obecnie jako Madame Web) i Mattie Franklin. 

Sequelu „Spider-Man: Homecoming” - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo zbyt dużo na temat drugiej części przygód Spider-Mana. Twórcy nie podali nawet tytułu filmu. Wszystko z powodu ścisłego powiązania postaci granej przez Toma Hollanda z innymi produkcjami Marvel Studios. Nie wiadomo jakie zmiany w całym kinowym uniwersum przyniosą wydarzenia z „Infinity War”. Sequel „Homecoming” ma zadebiutować latem 2019 roku zaraz po zakończeniu Fazy 3, czyli filmem „Avengers 4”. Na razie nie ma więc co liczyć na szczegóły dotyczące kolejnych solowych przygód Spider-Mana. 3. część przygód Avengers zobaczymy już 25 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.