Czy w filmie "Spider-Man: Far From Home" zadebiutuje Captain Britain?

15.05.2019 13:48
33, Spider-Man: Far From Home Fot. Marvel Comics Presents vol. 1 #33, kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Nowy zwiastun filmu "Spider-Man: Far From Home" wprowadził wielu fanów w konsternację. Czy informacje zawarte w trailerze wskazują na debiut Captaina Britaina?

Film "Spider-Man: Far From Home" ma być zwieńczeniem Fazy Trzeciej kinowego świata Marvel Studios. W zwiastunie, który ukazał się po premierze "Avengers: Endgame" zaskoczono fanów informacją, że w MCU istnieje multiwersum, a tajemniczy Mysterio jest przedstawicielem jednego z alternatywnych światów. Co ciekawe pochodzi z rzeczywistości w pewien sposób związanym z postacią Captaina Britaina. Czy nowy bohater pojawi się w nadchodzącej produkcji?

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home"- Captain Britain pojawi się w filmie?

W kulminacyjnej scenie trailera drugiej części przygód Spider-Mana Quentin Beck informuje Petera Parkera, że pochodzi z innego wymiaru. Kilka dni po premierze zwiastuna, w sieci pojawił się rozszerzony fragment tej sceny. Mysterio wyjaśnia, że wymiar, w którym dzieją się przygody superbohaterów, nazywa się Earth-616. Dom Becka to Earth-833. Chociaż multiwersum istnieje w komiksach Marvela w zasadzie od samego początku funkcjonowania wydawnictwa, nazwa Earth-616 padła po raz pierwszy w jednej z przygód Captaina Britaina, który poznał odpowiedniki samego siebie z alternatywnych światów. Pomysłodawcą nazwy był Alan Moore, który po latach dostał bohatera w swoje ręce i odpowiednio go rozwinął.

45 Fot. foto: Excalibur #45

Captainem Britainem w rzeczywistości jest Brian Braddock. W Earth-833 istniał bohater o tym samym nazwisku. William Braddock krył się za maską herosa znanego jako Spider-UK. Zanim jednak zyskał pajęczy przydomek, walczył ze złem jako Captain Britain.

Biorąc pod uwagę, że jakiś czas temu pojawiły się plotki o wprowadzeniu Captaina Britaina do uniwersum MCU i że w "Avengers: Endgame" pojawił się Easter egg związany z tą postacią, całkiem możliwe, że twórcy w jakimś stopniu nawiążą do brytyjskiego herosa. Nie ma jednak gwarancji, że jego postać będzie pełnoprawnym superbohaterem i może skończyć jedynie jako smaczek dla wiernych czytelników komiksów Marvela.

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Czy Captain Britain rzeczywiście zadebiutuje w filmie "Spider-Man: Far From Home"? Przekonamy się za jakiś czas. Nowe przygody pajęczego superbohatera trafią na ekrany polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy Mysterio rzeczywiście będzie bohaterem w filmie "Spider-Man: Far From Home"?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.