Daniel Radcliffe zagra... Ala Yankovica w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście

19.01.2022 11:51
Daniel Radcliffe zagra... Ala Yankovica w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście Fot. Invision/Invision/East News

Jakby na świecie było za mało filmów biograficznych o muzykach... Teraz i "Weird Al" Yankovic doczeka się własnej produkcji pełnometrażowej!

Daniel Radcliffe zagra Ala Yankovica w nowym filmie

Daniel Radcliffe został zatrudniony do zagrania legendarnego muzyka w nadchodzącym filmie "Weird: The Al Yankovic Story", pełnometrażowej produkcji od Funny or Die, Tango i Roku. Projekt ma zadebiutować w tym roku na The Roku Channel.

Polecamy

Yankovic i Eric Appel napisali scenariusz tej produkcji, a Appel zajmie się również scenariuszem. Co ciekawe - stworzył już krótkometrażowy film o tym samym tytule dla Funny or Die w 2010 roku. Zdjęcia do nowego projektu zaczną się w lutym 2022 roku.

Al jest jednym z najbardziej znanych artystów komediowych na świecie - komik/wokalista ma na koncie 5 nagród Grammy, a jego krążek "Mandatory Fun" z 2014 roku zadebiutował na 1. miejscu Billboardu. To pierwszy komediowy album w historii, który zdobył to wyróżnienie.

Jak czytamy w oświadczeniu Appela:

Kiedy Weird Al pierwszy raz opowiedział mi (wbrew mojej woli) swoją historię, to nie uwierzyłem w ani jedno słowo. Ale stwierdziłem, że muszę zrobić na ten temat film.
Polecamy

Na temat projektu wypowiedział się również sam Yankovic:

Kiedy mój ostatni film "WHF" ukazał się w 1989 roku, obiecałem fanom, że będę ich nawiedzał co 33 lata. Na razie wygląda na to, że mnie się to udaje. I jestem też niezwykle dumny, że to Daniel Radcliffe mnie zagra - jestem pewien, że to będzie rola, za którą go zapamiętają przez kolejne generacje.

Tak jak wspomnieliśmy, film "Weird: The Al Yankovic Story" ma zadebiutować na kanale Roku jeszcze w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.