David Harbour zagra główną rolę w filmowej adaptacji gier Gran Turismo od PlayStation

15.09.2022 11:12
David Harbour zagra główną rolę w filmowej adaptacji gier Gran Turismo od PlayStation Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

David Harbour ma zagrać główną rolę w nowym filmie Sony Pictures i PlayStation Productions, który będzie adaptacją popularnej serii gier Gran Turismo.

David Harbour zagra główną rolę w filmie Gran Turismo

Jak podaje Deadline, reżyserem "Gran Turismo" został charakterystyczny i słynący ze swojego stylu Neill Blomkamp, twórca "Dystryktu 9", "Chappie" i "Elizjum". Scenariusz napisali natomiast Jason Haal i Zach Baylan. 

Polecamy

Z pierwszych informacji wynika, że "Gran Turismo" ma bazować na prawdziwej historii, kiedy to zapalony fan Gran Turismo wygrywa serię turniejów gamingowych organizowanych przez firmę Nissan, aż w końcu ma szansę zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Film produkują Asad Qizilbash, Carer Swan, Doug Belgrad i Dana Brunetti z ramienia PlayStation Productions. Współtwórca gry Kazonori Yamauchi jest natomiast jednym z producentów wykonawczych "Gran Turismo".

Jak pewnie doskonale wiecie, oryginalna gra Gran Turismo zadebiutowała w 1997 roku w Japonii. Twórcami są wspomniany Yamauchi i firma Polyphony, a sama produkcja zrewolucjonizowała formułę gier wyścigowych, stawiając na odwzorowywanie rzeczywistości za pomocą fotorealistycznej grafiki, bardzo realistycznemu silnikowi fizyki i przywiązaniem do detalów w samych samochodach. 

Polecamy

Serię zamyka wydane w marcu 2022 roku Gran Turismo 7, a sama seria w trakcie swojego życia sprzedała się w ponad 80 milionach kopii (stan na kwiecień 2018 roku). 

Harboura niedawno mogliśmy widzieć w roli Jima Hopper w serialu "Stranger Things" Netflixa. W produkcji są też inne produkcje z nim w roli głównej - mowa o filmie "Violent Night" od Universal, a także ogłoszonych niedawno "Thunderbolts" od Marvela.

Film "Gran Turismo" ma się pojawić w kinach 11 sierpnia 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.