"Doktor Sen": odniesienia do "Lśnienia" na nowych plakatach horroru

10.10.2019 10:25
Lśnienie|undefined Fot. kadr z filmu "Lśnienie"

Do premiery horroru "Doktor Sen" zostało już kilka tygodni. Z tego powodu w sieci pojawiły się nowe plakaty filmu odnoszące się do filmu "Lśnienie".

Jesień to czas, w którym w kinach pojawia się bardzo dużo horrorów, co ma oczywiście związek ze świętem Halloween. Jednym z największych twórców opowieści grozy na świecie jest Stephen King, którego twórczość często wykorzystywana jest przez filmowców. Już niedługo zadebiutuje kolejna adaptacja jego powieści. Tym razem zobaczymy filmową wersję książki "Doktor Sen" - kontynuacji kultowego "Lśnienia". Z tego powodu w sieci pojawiły się nowe plakaty odnoszące się do słynnego filmu Stanleya Kubricka

"Doktor Sen" - nowe plakaty nawiązujące do "Lśnienia"

Film w reżyserii Mike'a Flanagana, podobnie jak powieść Kinga, skupia się na losach dorosłego Danny'ego Torrance'a (Ewan McGregor) - syna głównego bohatera "Lśnienia". W "Doktorze Śnie" jest już dojrzałym mężczyzną, który wykorzystuje swoje nadnaturalne zdolności, by uśmierzać ból cierpiących ludzi. W końcu poznaje dziewczynkę (Kyliegh Curran), która ma podobne zdolności. Okazuje się, że poluje na nią tajemnicza organizacja, której przywódczyni (Rebecca Ferguson) żywi się mocami nieprzeciętnych osób. Dan i Abra muszą wrócić do hotelu Panorama, gdzie stoczą ostateczny pojedynek z Rose Kapelusz i jej popleczniczkami.

Działania marketingowe mające na celu promocje filmu od samego początku podkreślały, że "Doktor Sen" to kontynuacja "Lśnienia". Nie chodzi jedynie o książkę Kinga, ale również film Kubricka. W zwiastunach zaprezentowano bowiem wiele odniesień do filmu z 1980 roku. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych plakatów, które zabierają odbiorcę do hotelu Panorama.

Przeczytaj także
Doktor Sen Fot. foto: materiały promocyjne/Warner Bros.
Doktor Sen Fot. foto: materiały promocyjne/Warner Bros.

Obie grafiki nawiązują do słynnych scen z "Lśnienia". Żółty plakat stworzony na rynek międzynarodowy przedstawia Danny'ego patrzącego przez zniszczone drzwi. Dziurę wybił przed laty jego ojciec, który stał w podobnej pozie. Miał jednak ze sobą siekierę i szaleństwo w oczach.

Przeczytaj także

Drugi plakat, w którym dominuje czerwień, powstał z myślą o amerykańskich widzach. Widzimy na nim tytułowego bohatera, który kroczy jednym z korytarzy hotelu. Naprzeciw niego na dziecięcym rowerku nadjeżdża jego dziecięcy odpowiednik sprzed lat.

Jak bardzo "Doktor Sen" będzie zakorzeniony w "Lśnieniu" Kubricka? Przekonamy się za kilka tygodni.

Przeczytaj także

"Doktor Sen" - kiedy premiera?

Flanagan nie tylko wyreżyserował film, ale odpowiada również za scenariusz. Oprócz McGregora, Curran i Ferguson w horrorze wystąpili Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe oraz Cliff Curtis. Film zadebiutuje na świecie 8 listopada 2019 roku. Do polskich kin trafi tydzień później - 15 listopada.

Przeczytaj także

Zobacz też: Stephen King uważa, że nowy horror Netfliksa ma klimat jego książek

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.