"Doktor Strange 2" został zakazany już w dwóch krajach. Co przeskrobał film Marvela?

25.04.2022 13:14
"Doktor Strange 2" został zakazany już w dwóch krajach. Co przeskrobał film Marvela? Fot. Marvel Studios/ THA / Avalon/Photoshot/East News

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie, ale niestety twórcy muszą teraz zmierzyć się z cenzurą w niektórych krajach - produkcję zakazano już w dwóch miejscach.

Doktor Strange 2 został zakazany w dwóch krajach

W połowie kwietnia 2022 roku dowiedzieliśmy się, że film "Doktor Strange in the Multiverse of Madness" został zakazany w Arabii Saudyjskiej. Powód? Taki sam jak w przypadku "Eternals" i "West Side Story" - jedna z postaci jest homoseksualna. Chodzi o Amerikę Chavez (Xochitl Gomez), która ma być lesbijką (podobnie jak jej odpowiedniczka w komiksach).

Polecamy

Teraz do listy krajów, które zakazują "Doktora Strange'a 2" dołączył Egipt - tak doniósł portal Egyptian Streets, który przy okazji wyjaśnił, że powód takiego stanu rzeczy w Egipcie jest taki sam, jak w Arabii Saudyjskiej. Chwilę później informację potwierdził egipski oddział kin IMAX:

Doktor Strange w Wanda nie będą dostępni u nas podczas ich podróży między uniwersami. "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" nie pojawi się w Egipcie.
Polecamy

Reżyser filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" Sam Raimi wyjaśnił w rozmowie z Empire Magazine, dlaczego postanowił wykorzystać postać Chavez w swojej produkcji. Przy okazji zdradził, że jest całkiem ważnym elementem tej układanki.

Strange wciąż uczy się o Multiwersum. A tutaj mamy nagle postać, która potrafi dowolnie przechodzić przez różne wymiary. Przez to, że Stephen jest strasznie zarozumiały i pozjadał wszystkie umysły świata, to uczenie się od dzieciaka jest dla niego okrutnym doświadczeniem.

Odpowiedzi na wszystkie pytania na szczęście poznamy już całkiem niedługo - film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" ma zadebiutować w kinach już 6 maja 2022 roku. W rolach głównych pojawią się Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez. Tak jak wspomnieliśmy, reżyserem produkcji jest Sam Raimi.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.