Dwayne "The Rock" Johnson - najważniejsze role najlepiej zarabiającego aktora

03.03.2020 15:51
kadr z filmu Fot. Universal Pictures/Collection Christophel/East News

Dwayne „The Rock” Johnson w zeszłym roku został ponownie ogłoszony najlepiej zarabiającym aktorem na świecie. Były sportowiec zarobił w poprzednim sezonie ponad 89 mln dolarów, dzięki udziałowi w najbardziej kasowych filmach i lubianym serialu. Z tej okazji wybraliśmy dla Was najlepsze filmy z udziałem aktora, który rozpoczynał karierę jako zawodowy zawodnik wrestlingu.

1. "Mumia powraca" (2001), reż. Stephen Sommers

Początek aktorskiej kariery Dwayne’a Johnsona i pierwsza tak duża rola (a druga po niewielkiej roli w filmie "Longshot" w ogóle) i od razu mocny strzał. „Mumia powraca” z 2001 roku była niezwykle udanym sequelem filmu z Brandonem Fraserem i Rachel Weisz. Postać Johnsona – Król Skorpion był natomiast jednym z głównych przeciwników bohaterów.

2. "Król Skorpion" (2002), reż. Chuck Russell

Po sukcesie roli w filmie „Mumia powraca” szefostwo Universal zdecydowało, że Król Skorpion był na tyle ciekawą postacią, że jest ona godna osobnego filmu. Tym samym na bardzo wczesnym etapie aktorskiej kariery „The Rock” dostał pierwszą pierwszoplanową rolę, a Hollywood i widzowie pokochali aktorską manierę mężczyzny.

3. Seria "Szybcy i wściekli" (2011-)

Od moment pojawienia się „The Rocka” w filmie „Szybcy i wściekli 5” jako Agenta Luke’a Hobbsa, seria nabrała nowego wiatru w żagle i z każdym odcinkiem prezentowała coraz bardziej zwiariowany poziom. Warto zaznaczyć, że bohater Johnsona cieszył się tak dużą przychylnością widzów, że w 2019 roku otrzymał nawet własny spin-off, poświęcony rywalizacji z bohaterem Jasona Stathama.

4. "San Andreas" (2015), reż. Brad Peyton

Film katastroficzny, przyglądający się zniszczeniom dokonanym, gdy uskok San Andreas pęka, grożąc odcięciem się Kaliforni od reszty Stanów Zjednoczonych. Dwayne Johnson gra ratownika medycznego, który podczas kataklizmu próbuje uratować swoją matkę i córkę przed grożącą im zagładą.

5. "Vaiana: Skarb Oceanu" (2016), reż. Ron Clements, John Musker

Animacja wytwórni Walta Disneya, osadzona w Polinezji, opowiadająca o przygodach młodej dziewczyny – Vaiany, która wyrusza na poszukiwania dawnego bóstwa, które może uratować jej rodzinną wyspę. Po drodze spotyka jednak półboga Mauiego, który ma pomóc jej w wykonaniu miscji. Co ciekawe – wygląd postaci Mauiego, w którą wciela się „The Rock” inspirowana była historią dziadka mężczyzny.

6. "Jumanji: Przygoda w dżungli" (2017), reż Jake Kasdan

Kontynuacja słynnego filmu z Robinem Williamsem z 1998 roku. Nowa wersja opowiada o współczesnych nastolatkach, które w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafiają do świata gry komputerowej, osadzonej w świecie Jumanji. Dwayne Johnson gra jeden z awatarów, w które wcielają się młodzi ludzie, uwięzieni w grzej. Taki zabieg sprawia, że aktor daje wspaniały popis komediowego timingu, gdy przyjdzie wcielić mu się w nieśmiałego, zakompleksionego nastolatka w ciele wielkiego mężczyzny. Produkcja okazała się tak dużym sukcesem, że w zeszłym roku doczekaliśmy się jej kontynuacji, a w planach możliwa jest też część trzecia (czwarta, licząc oryginał), wieńcząca całą historię,

7. "Rampage: Dzika Furia" (2018), reż. Brad Peyton

Adaptacja starej gry na konsole „Rampage”, w której Wielka Małpa walczy z różnymi przeciwnikami. W fabularnej wersji tej historii, w wyniku niefortunnego wypadku na Ziemię spadają próbki dziwnej substancji kosmicznej, która powoduje nadmierny wzrost grupy dzikich zwierząt. Dwayne Johnson gra byłego komandosa i specjalistę od komunikacji ze zwierzętami, który musi stawić czoła nowemu zagrożeniu, po tym jak goryl z ośrodka, znajdującego się pod jego opieką, ucieka, siejąc spustoszenie.

8. "Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw" (2019), reż. David Leitch

Spin-off serii „Szybcy i wściekli” w całości skupiony na postaci Agenta Hobbsa i Deckarda Shawa, którzy wielokrotnie spierali się ze sobą w kolejnych filmach wysokooktanowej serii. Tym razem panowie będą musieli zawiesić wzajemne animozje i połączyć siły, aby razem przeprowadzić misję od której zależeć mogą dalsze losy wolnego świata. Rozpędzone kino akcji i aktorzy, którzy czują się jak ryby w wodzie, od podszewki znając już swoje postacie.

9. Serial "Gracze" (2015-2019), showrunner: Stephen Levinson

Serial telewizji HBO, opowiadający o agencie sportowym, który pomaga zawodnikom futbolu amerykańskiego otrzymać jak najlepsze kontrakty, jak i wyciągać ich z nie lada tarapatów. Serial nominowano do trzech nagród Emmy, a Dwayne Johnson za swoją zniuansowaną i bardziej dramatyczną niż zwykle postać agenta Spencera Strasmore’a otrzymał dwie statuetki People’s Choice Awards.

10. "Na ringu z rodziną" (2019), reż. Stephen Merchant

Film oparty na prawdziwej historii, w którym Dwyanye Johnson gra… samego siebie. Córka rodziny Knightów z zapałem ogląda bowiem zawody wrestlingowe, których królem jest wtedy „The Rock”. Dziewczyna od najmłodszych lat pragnie pójść w ślady swojego idola, dlatego robi wszystko, aby w przyszłości stanąć na mistrzowskim ringu. Kiedy jest już u progu dorosłości, rodzina kontaktuje się ze słynnym zawodnikiem, prosząc go o pomoc.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.