"Endgame" to będzie ostatni film o Avengers? Dziwne słowa szefa Marvel Studios

17.02.2022 12:36
"Endgame" to będzie ostatni film o Avengers? Dziwne słowa szefa Marvel Studios Fot. materiały prasowe/Marvel Studios/Disney

Dotychczas Marvel ogłosił mnóstwo filmów i seriali, ale wśród nich nie znaleźliśmy żadnej pozycji związanej z grupą Avengers. Szef Marvel Studios, Kevin Feige zabrał niedawno w tej sprawie głos.

Endgame to będzie ostatni film o Avengers?

Kevin Feige nie jest pewny tego, jak wygląda przyszłość serii "Avengers". Szef Marvel Studios pojawił się w niedawnym odcinku "Marvel Studios Assembled" na Disney+, w którym twórcy rozmawiali na temat "Eternals". Producent i scenarzysta powiedział jasno, że po wydarzeniach z "Endgame" nadszedł czas na zupełnie nowe podejście do opowiadania historii w MCU - dlatego "Eternals" mogło nadejść dopiero po tak kosmicznej produkcji.

Polecamy

Przy okazji stwierdził, że "Endgame" to "finałowy film o Avengers". Jak słyszymy w jego wypowiedzi:

Marvel Studios i Marvel Cinematic Universe świętowało już swoje dziesięciolecie, a po wydaniu finałowego filmu o Avengers zamknęliśmy całą Inifinity Sagę.

Następnie Feige powiedział współczesną korpomową sporo, nie zdradzając w sumie nic:

Gdzie nas teraz poniesie los? Od czego zaczniemy? Chcieliśmy w gruncie rzeczy dwóch rzeczy: świeżego startu z nowymi bohaterami, nowymi historiami, ale też eksplorowania najbardziej głębokich bogactw z komiksów Marvela.
Polecamy

Tak naprawę to nie powinno nas to dziwić - Iron Man i Black Widow nie żyją, Kapitan Ameryka przeszedł na emeryturę, Thor jest w kosmosie, Hawkeye skupił się na życiu rodzinnym i oddał łuk oraz strzały Kate Bishop, a jedynie Hulk zdaje się być w miarę aktywnym członkiem oryginalnych Avengers. To daje możliwość rozwoju innym ugrupowaniom znanym z komiksów, jak np. West Coast Avengers, których mamy podobno poznać w nowym "Ant-Manie". 

Marvel Cinematic Universe nadal idzie do przodu - już 30 marca 2022 roku na Disney+ zadebiutuje serial "Moon Knight" z Oscarem Isaakiem w roli głównej, a 6 maja w kinach zobaczymy "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.