Fani "Jokera" denerwują mieszkańców Bronksu: "czujemy brak szacunku wobec nas"

23.10.2019 11:32
Joker|undefined Fot. Warner Bros. - BRON Studios - Vi/Collection Christophel/East New

"Joker" pojawił się w kinach na początku października 2019 roku. Film okazał się być międzynarodowym hitem i zarobił ponad 740 milionów dolarów w box-offisie. Jego popularność nie uszczęśliwia jednak wszystkich.

W filmie, główny bohater Arthur Fleck przechodzi transformację w Jokera. Jeden z triumfalnych momentów odbywa się na charakterystycznych schodach, które pojawiają się w "Jokerze" kilka razy wcześniej. Postać Phoenixa tańczy wówczas do utworu Gary'ego Glittera i cieszy się z wolności, którą zapewnia mu przebranie Jokera (czy też pokazanie całemu światu, kim tak naprawdę jest).

Joker - fani denerwują mieszkańców Bronksu

Fragment stał się już niemalże ikoniczny. Z tego powodu, fani szybko zlokalizowali wspomniane schody, gdzie nagrywano "Jokera". Kilka dni temu informowaliśmy was, że miejsce stało się atrakcją turystyczną, odwiedzaną codziennie przez setki osób. Wzrost popularności tego miejsca spowodował jednak niezadowolenie mieszkańców Bronksu, którzy zaczęli wyrażać swoje zdegustowanie na Twitterze i innych platformach społecznościowych.

Przeczytaj także

Pod tagiem #JokerStairs znajdziemy sporo negatywnych opinii na temat osób, które postanawiają sobie zrobić zdjęcie na tle schodów z "Jokera". Jak podaje portal Comicbook.com, wszystko zakończyło się tym, że na jednej z latarni w okolicy naklejono następujący apel:

Robienie sobie zdjęć na media społecznościowe i to podążanie za "popularnym trendem" jest pokazem braku szacunku dla naszej społeczności i dla mieszkańców. To jest prawdziwe życie, a nie film i my nie żartujemy.

Podobnych opinii nie trzeba szukać daleko:

Mamy nadzieję, że wszystko się niedługo skończy, bo nie potrzebujemy tego. Czujemy brak szacunku.
Zrozumcie, że to nie tylko selfie i hashtagi. Zrozumcie, że w tym miejscu mieszkają ludzie, a wy robiący sobie tam zdjęcie będziecie mieli wpływ na tą społeczność.
Kiedy nas odwiedzicie, to sprawdźcie http://ilovethebronx.com i Bronx Tourism na Twitterze, by poznać inne atrakcje i restauracje... i wydajcie trochę dolarów na Bronksie! 

Takimi słowami natomiast zachęca fanów do odwiedzania schodów burmistrz gminy Bronx, Ruben Diaz Jr. "Joker" zadebiutował w kinach 4 października 2019 roku. 

Zobacz także: "Joker" - czy przypadłość głównego bohatera istnieje w prawdziwym świecie?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.