Fani chcą Oscara dla Roberta Downeya Juniora. Powstała petycja

05.10.2019 13:28
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"/ Marvel Studios

Studio Disney rozpoczęło kampanię oscarową, nie uwzględniając przy tym nominacji dla najlepszego aktora. Fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Informowaliśmy was już, że studio Disney rozpoczęło swoją kampanię oscarową. W tym właśnie celu powstała strona internetowa disneystudiosawards.com, gdzie przedstawiono potencjalnych kandydatów do oscarowych nominacji. Wśród pomysłów dla członków akademii film "Avengers: Endgame" pojawił się w aż 12 kategoriach, w tym za najlepszy film. Zabrakło jednak nominacji dla najlepszego aktora, co nie spodobało się fanom.

Fani walczą o Oscara dla Roberta Downeya Jr.

Fanowskie petycje cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Najgłośniejszym przypadkiem wyrażania swojej opinii w ten właśnie sposób była z pewnością petycja miłośników "Gry o tron", którzy za pomocą internetowych podpisów domagali się nakręcenia finałowego sezonu jeszcze raz. Jak się okazuje, fani Marvela postanowili niejako wziąć z nich przykład. Za cel nie obrali sobie jednak bojkotu produkcji, a wywalczenie nagrody dla aktora. Mowa o Robercie Downeyu Jr., który uważany jest za "ojca chrzestnego Kinowego Uniwersum Marvela"

Przeczytaj także

Fanom nie spodobało się, że RDJ nie został uwzględniony w oscarowych propozycjach związanych z 4. częścią przygód drużyny Avengers. Stworzyli zatem petycję, którą okraszyli następującymi słowami wyjaśnienia:

My, niżej podpisani, byliśmy tak poruszeni występem Roberta Downeya Juniora w "Avengers: Endgame", że wierzymy, iż niezaprzeczalnie zasługuje on na nagrodę Akademii dla najlepszego aktora. Jego kreatywne wybory i głębia emocjonalnej energii jaką tchnął w postać Tony'ego Starka są dla widzów niezapomnianym doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę, że nasze starania nie mają szans wpłynąć bezpośrednio na wybory Akademii, mamy jednak nadzieję że niniejsza petycja posłuży za przypomnienie, że wspaniały występ pana Downeya wpłynął bezpośrednio na niezliczone życia na całym świecie.
Przeczytaj także

Opinię fanów podzielają również twórcy filmu. W jednym z wywiadów bracia Russo przyznali, że w ich ocenie Robert Downey Jr. w pełni zasłużył na nominację dla najlepszego aktora za film "Avengers: Endgame", a w rezultacie za całość jego występu w MCU.

Zobacz też: Robert Downey Jr wpadł na koncert The Rolling Stones, by opowiedzieć o projekcie z NASA 

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.