J.K. Rowling już wie, jak skończy się seria „Fantastyczne zwierzęta”

Natalia Hluzow
17.10.2018 12:27
J.K. Rowling|undefined Fot. Evan Agostini/Invision/AP/East News

Do historii przeszła już wyjawiona niegdyś przez J.K. Rowling informacja, że autorka napisała ostatni rozdział „Harry’ego Pottera” na długo przed całą resztą. Podobnie postąpiła też w przypadku „Fantastycznych zwierząt”.

Zanim powstał jeszcze pierwszy film serii o Newcie Skamanderze, J.K. Rowling ujawniła, że zamierza stworzyć aż 5 części „Fantastycznych zwierząt”. Okazuje się, że nie są to jedynie dalekosiężne plany i autorka ma już przygotowaną fabułę trzech kolejnych odsłon serii, łącznie z zakończeniem.

J.K. Rowling ma już plan na wszystkie części „Fantastycznych zwierząt”

W związku z tym, że opowieść o przygodach Newta Skamandera poprzedza serię o Harrym Potterze, zarówno świat, w jakim poruszają się postaci, jak i niektóre rozwiązania są już gotowe (jak np. to, że Albus Dumbledore w wykonaniu Jude’a Law na pewno nie zginie). Kilka wątków, na których oparta jest seria „Fantastyczne zwierzęta” zostało też zasygnalizowanych w książkach o Harrym Potterze (m.in. wspominano już o Newcie Skamanderze i Gellercie Grindelwaldzie).

J.K. Rowling zapewnia jednak, że przygotowała już o wiele więcej, niż można domyślić się, czytając „Harry’ego Pottera”. Wprawdzie nie napisała jeszcze zakończenia serii, ale dała do zrozumienia, że wie już, jak będzie ono wyglądało. Jak powiedziała:

Jak w przypadku książek o Harrym Potterze, wszystko jest już zarysowane. W zasadzie mówiłam o tym już wtedy, gdy ogłaszałam 5 filmów. Zawsze istnieje możliwość, że po drodze zmienią się pewne detale, ale szkielet historii już jest. To wspaniała okazja – móc opowiedzieć o wydarzeniach sprzed oryginalnej serii, które się w niej nie zmieściły.

Pisarka zapowiedziała też niespodziankę, jaką przygotowała dla fanów świata magii i czarodziejstwa:

Myślę o jednej konkretnej postaci, z którą spotkanie w tych filmach będzie dla fanów wielką niespodzianką.

Rowling nie zdradziła oczywiście, którego z bohaterów zobaczymy jeszcze w odmłodzonej wersji, ale wyobraźnia fanów może już zacząć działać. Zanim jednak poznamy kolejne odsłony serii i przeszłość kolejnych postaci z „Harry’ego Pottera”, czeka nas spotkanie z młodym Albusem Dumbledorem.

Fantastyczne zwierzęta 2 Fot. foto: Warner Bros./Ferrari Press/East News

Polska premiera „Fantastycznych Zwierząt: Zbrodni Grindelwalda” już 18 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.