Ghibli i Pixar tworzą wspólny projekt? Co kombinują twórcy Totoro i "Potworów i spółki"?

20.05.2021 15:23
Ghibli i Pixar tworzą wspólny projekt? Co kombinują twórcy Totoro i "Potworów i spółki"? Fot. TOKUMA SHOTEN/Album/East News

Co mogłoby wyjść z połączenia najlepszych amerykańskich i japońskich studiów zajmujących się animacją? Coś absolutnie genialnego, dlatego mamy nadzieję, że dojdzie do współpracy między Ghibli i Pixarem.

Ghibli nawiąże współpracę z Pixarem?

Niedawno na oficjalnym fanpejdżu studia Ghibli na Twitterze pojawił się interesujący szkic koncepcyjny, który połączył ikoniczne postaci stworzone przez Japończyków z tworami studia Pixar. Ten przedstawiał nam bowiem Totoro w towarzystwie Mike'a i Scully'ego z "Potworów i spółki". 

Polecamy

Cała trójka stoi przy leśnym przystanku, na głowę spadają im krople deszczu, a ich jedyną ochroną są duże liście i różowa parasolka. To chyba jeden z najbardziej ikonicznych kadrów w historii całego gatunku anime, dlatego też ten niecodzienny crossover przykuł uwagę fanów zarówno Ghibli, jak i Pixara - zwłaszcza, że udostępniło go oficjalne konto japońskich twórców. Poniżej możecie zobaczyć szkic:

Polecamy

Jak czytamy w magazynie i-D to nie jest pierwszy przypadek, gdy studia nawiązują do swoich tworów. Redaktorzy przypomnieli, że Totoro pojawił się gościnnie w "Toy Story 3" jako jeden z pluszaków, natomiast szefowie firm, Hayao Miyazaki i John Lesseter, mieli się poznać już w 1980 roku. Wówczas mieli współpracować przy filmowej adaptacji "Małego Nemo" (ta w końcu powstała w 1989 roku).

Potem zaprzyjaźnili się podczas pracy nad "Moim sąsiadem Totoro", a ten wzajemny podziw trwa do dziś - opisywany powyżej obrazek miał podobno zdobić tokijskie biuro studia Ghibli. Być może Japończycy postanowili uczcić niedawne ogłoszenie serialu "Monsters at Work", które ma być serialową kontynuacją "Potworów i spółki" i w ten sposób oddali hołd swoim amerykańskim przyjaciołom.

Nie mniej, prospekt wspólnego tworu Ghibli i Pixara niewątpliwie zafascynowałby fanów nie tylko obydwóch studiów, ale animacji ogólnie. A może akurat ten konkretny szkic jest zapowiedzią przyszłości? Istnieje szansa, że Totoro będzie jednym z potworków w nadchodzącym serialu "Monsters at Work", w którym kreatury różnej maści mają sprawiać, że dzieci się śmieją? Kto jak kto, ale włochaty obrońca lasu nadawałby się do tej roli idealnie.

Na razie na pewno wiemy, że Ghibli pracuje nad filmem "How Do You Live?", natomiast Pixar tworzy szykuje się do wydania "Luki" (który inspirowany ma być m.in. starymi filmami Ghibli). Ten zadebiutuje w kinach już latem 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.