Fani przewidują, jak zakończy się „Gra o tron”. Czy ta teoria się sprawdzi?

Natalia Hluzow
15.02.2018 15:27
Fani przewidują, jak zakończy się „Gra o tron”. Czy ta teoria się sprawdzi? Fot. kadr z wideo

Najwięksi fani serialu HBO, nie mogąc doczekać się premiery ostatniego sezonu, samodzielnie układają najbardziej prawdopodobne scenariusze finałowych odcinków. 

Odkąd serial zaczął prześcigać powieść George'a R.R. Martina, nikt poza osobami zaangażowanymi w jego produkcję nie wie, jak zakończy się opowieść snuta przez 8 sezonów „Gry o tron”. Do niedawna nie wiedzieli tego nawet aktorzy wcielający się w najważniejsze postaci. Obsada poznała pełną fabułę 8. sezonu w ostatnim możliwym momencie. Wszystko to wynika oczywiście z chęci utrzymania w tajemnicy wszelkich informacji na temat wielkiego finału „Gry o tron”. Niemniej, najbardziej uważni i skrupulatni fani już dawno przewidzieli, jak zakończy się ich ulubiony serial.

Jak skończy się „Gra o tron”?

Jeden z fanów umieścił na Reddicie pełen opis finałowego sezonu „Gry o tron”. Oczywiście sporządzony zgodnie z jego przypuszczeniami na podstawie wszelkich dostępnych informacji i istniejących przesłanek. Według niego Cersei Lannister czeka rychły koniec. Jaime sprzeciwi się jej i zgromadzi rodową armię, by wesprzeć siły Północy w walce z Nocnym Królem, pozostawiając swoją zdradziecką siostrę praktycznie bez opieki. W efekcie Nocny Król i jego nieumarły smok Viserion przemienią Cersei w Nocną Królową, z którą wspólnie przygotują zasadzkę na Eurona Greyjoya i Złotą Kompanię. Jaime będzie musiał więc wypełnić przepowiednię Maggy Żaby i jako Valonqar zabić swoją siostrę, jednocześnie stając się tysięcznym Lordem Dowódcą Nocnej Straży. 

Tyrion abdykuje ze stanowiska namiestnika Daenerys i osiedli się w Casterly Rock, zamieniając siedzibę Lannisterów w winnicę zaopatrującą Siedem Królestw.

Jon i Daenerys będą spodziewać się dziecka (a może nawet bliźniąt), ale by mogła spełnić się obietnica słodko-gorzkiego zakończenia, Daenerys umrze podczas porodu, a Jon po raz drugi będzie musiał pogodzić się ze śmiercią swojej (drugiej) miłości życia. Kulminacyjnym punktem akcji będzie śmierć wszystkich trzech smoków w walce, po której nastąpi ostatnie ujęcie ukazujące, że jeden z nich złożył jaja przed śmiercią. 

Powyższa historia po części brzmi sensownie, jednak jest mocno niekompletna. Gdzie wyjaśnienie dziedzictwa Jona Snow aka Aegona Targaryena? Gdzie jego spotkanie z Cersei? Gdzie wątek pozostałych przy życiu Starków? Co z teorią dotyczącą Trójokiej Wrony? I czy naprawdę twórcy byliby w stanie w ostatnim ujęciu tego epickiego serialu skupić się na smoczych jajach? Być może niektóre elementy powyższej prognozy mają szansę się spełnić, jednak na porządne i dobrze przemyślane zakończenie „Gry o tron” przyjdzie nam poczekać do 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.