Chris Columbus potwierdził, że „Gremliny 3” naprawdę powstają i zdecydowanie będą rebootem

Natalia Hluzow
19.04.2018 16:21
gizmo|undefined Fot. kadr z wideo

Twórca legendarnych filmów familijnych wciąż przymierza się do realizacji kolejnej części „Gremlinów”. Tym razem nie będzie to jednak kontynuacja, lecz reboot serii.

Chris Columbus dał światu takie klasyki kina familijnego, jak „Kevin sam w domu”, „Pani Doubtfire” czy dwie pierwsze części „Harry’ego Pottera”. Był też scenarzystą oryginalnego filmu o gremlinach z 1984 roku, który w Polsce nosił tytuł „Gremliny rozrabiają”. Korzystając z fali popularności rebootów i sequeli oraz sentymentalnych powrotów do lat 80., filmowiec postanowił przywrócić na ekran również małe włochate stworzonka, które unikają światła, rozmnażają się pod wpływem wody i wpadają we wściekłość, kiedy są głodne.

Nowe „Gremliny” będą rebootem?

Po sukcesie „Gremlinów” w połowie lat 80. szybko postarano się o sequel. Reżyserią ponownie zajął się Joe Dante, produkcją sam Steven Spielberg, jednak miejsce Columbusa jako scenarzysty zajął Charles S. Haas, który wprowadził do filmu więcej sarkastycznego humoru, dzięki czemu również „Gremliny 2” zyskały spore rzesze fanów.

Informacja o tym, że gremliny powrócą w kolejnej odsłonie serii pojawiła się już jakiś czas temu. Pierwszy scenarzysta wspominał, że film znajduje się w fazie developmentu już w 2015 roku, zaś w roku 2017 twierdził, że ma już gotowy scenariusz „Gremlinów 3”. Od tego czasu jednak sprawa nie ruszyła do przodu ani o milimetr, a gremliny pojawiły się jedynie w fanowskiej produkcji oraz w nawiązującym do wszystkiego, do czego się da „Ready Player One” Stevena Spielberga.

W kwietniu 2018 Columbus po raz kolejny zapowiedział ich powrót na duży ekran. Zapytany w wywiadzie dla Metro US o przyszłe projekty, odpowiedział:

Wciąż trwają aktywne rozmowy o Gremlinach, więc nad tym właśnie pracuję z moją firmą produkcyjną 1942 Pictures. Prawie na pewno będzie to reboot.

Kto zatem spodziewał się poznać dalsze losy Billy’ego Peltzera i jego pupila Gizmo, ten niestety się zawiedzie. Gremliny powrócą bowiem w zupełnie nowej wersji.

Czy nowe włochate stworki zostaną odtworzone w CGI? I jak bardzo zmieni się pierwotna historia w nowej wersji? Wszystkiego dowiemy się, kiedy tylko trzeciemu filmowi o gremlinach w końcu uda się trafić do kin.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.