Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć

Sergiusz Kurczuk
25.10.2018 08:08
Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć Fot. kadr z filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Czy po "Avengers 4" zobaczymy nową wersję Kapitana Ameryki? Frank Grillo, który wciela się w Crossbonesa uważą, że tak. Nowy Cap ma się znacznie rożnić od postaci, którą gra obecnie Chris Evans. 

Zbliżająca się data "Avengers 4" będzie zapewne jednym z radośniejszych dni w 2019 roku dla wszystkich fanów filmów Marvela. Jednocześnie może się też stać momentem żałoby. Wielu miłośników superbohaterskich przygód przewiduje, że będzie to ostatnia produkcja Marvel Studios, w której zobaczymy dużą część oryginalnych członków Avengers. Ten pomysł ma potwierdzenie na różnych płaszczyznach. Najbardziej prozaiczna z nich, to wygaśnięcie umowy z Marvel Studios takich gwiazd jak Robert Downey Jr., Chris Hemsworth oraz Chris Evans. Ostatni z aktorów zamieścił w październiku 2018 roku wpis na Twitterze, który tylko podsycił niepokój fanów. Kto zastąpi Evansa w roli dzierżyciela tarczy w amerykańskie barwy narodowe?

Nowy Kapitan Ameryka z inną płcią i kolorem skóry?

Na razie nic nie zostało potwierdzone, a Evans odniósł się do swojego wpisu, uspokajając niektórych fanów, ale nie oszukujmy się. W końcu przyjdzie moment, w którym aktor przestanie grać Kapitana Amerykę. To nie uniknione, więc prędzej czy później i tak zobaczymy nową wersję tego superbohatera. Jeden z aktorów filmów Marvela sądzi, że zastępca Evansa może różnić się od niego płcią lub kolorem skóry. 

Jak podaje portal CBR.com, jednym z gości programu Larry King Now był Frank Grillo - aktor wcielający się w filmowego Crossbonesa. Prowadzący zapytał Grillo, czy wystąpi jako złoczyńca w kolejnej części przygód Kapitana Ameryki. Gość odparł, że nie wie nic na ten temat, odnosząc się przy okazji do plotek o odejściu Evansa z MCU. 

Nie wiem, ale są pogłoski, że [następny] Kapitan Ameryka może być Afroamerykaninem. Może być również kobietą. Na razie szukają.

Te słowa nie powinny zaskoczyć żadnego z czytelników komiksów Marvela. Tarcza Kapitana Ameryki niejednokrotnie trafiała w ręce innej postaci. Kilka lat temu Steve'a Rogersa zastępował Falcon. Całkiem możliwe, że to właśnie Anthony Mackie wcieli się w czarnoskórego Capa. W komiksowym świecie istnieją różne wersje Avengera o innym kolorze skóry niż biały. Jednym z nich jest Patriot, który prawie pojawił się w filmie "Black Panther". Co prawda nie był kolejną inkarnacją Kapitana Ameryki, ale zastępował go w czasie, gdy drużyna się rozpadła. 

Istnieje też komiksowa postać, która wiąże się z Kapitanem Ameryką i przy okazji jest kobietą o innym kolorze skóry, niż biały. Mowa o Americe Chavez, znanej również jako Miss America.

2 Fot. foto: Ultimates vol. 2 #2

Dziewczyna pochodzi z alternatywnej rzeczywistości, ale przeniknęła do kanonicznego świata. Biorąc pod uwagę plany studia i ostatni przeciek z planu "Avengers 4", zdradzający obecność w filmie superbohaterki Rescue, całkiem możliwe, że nowy skład Avengers będzie złożony z żeńskich wersji superbohaterów. Kevin Feige od jakiegoś czasu wspomina, że w MCU pojawi się drużyna złożona z samych kobiet. 

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Całkiem możliwe, że oryginalni Avengers przekażą swoje dziedzictwo w ręce młodszych herosów, którzy przejmą ich odpowiedzialność na swoje barki. Czy pierwsi obrońcy świata MCU rzeczywiście pożegnają się z karierą superbohaterską? Przekonamy się pod koniec kwietnia 2019 roku, kiedy film "Avengers 4" trafi na ekrany kin. Zanim to nastąpi, zobaczymy produkcję o nowej bohaterce w filmach Marvel Studios, która może stanąć na czele nowego składu Avengers. Mowa oczywiście o Kapitan Marvel. Produkcja o jej przygodach ujży światło dzienne 8 marca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.