Gwiazda kobiecych "Ghostbusters" nazwała nowy sequel "żałosnym zagraniem"

Kamil Kacperski
21.01.2019 09:20
Gwiazda kobiecych "Ghostbusters" nazwała nowy sequel "żałosnym zagraniem" Fot. materiały prasowe

Leslie Jones, znana z występów w SNL oraz wspomnianym kobiecym reboocie "Pogromców duchów", wypowiedziała się nieprzychylnie na temat filmowej kontynuacji przygód oryginalnych bohaterów.

W sieci w połowie stycznia 2019 roku pojawiły się informacje, że po prawie 30 latach, fani doczekają się 3. części "Ghostbusters: Pogromców duchów". W filmie powrócą aktorzy z poprzednich części, z Billem Murrayem na czele, a obraz przygotuje syn reżysera oryginału, Jason Reitman. Produkcja ma trafić do kin już w połowie 2020 roku, a większość fanów raczej przychylnie zareagowała na wieści o nowej odsłonie "Pogromców duchów". Do tej grupy na pewno nie można dodać Leslie Jones, która wystąpiła w wydanym w 2016 roku kobiecym reboocie serii.

Aktorka zareagowała na wieści bardzo negatywnie, nazywając to "chu*owym zagraniem" ze strony studia, porównując twórców do... Donalda Trumpa:

To mi uwłacza. Jakby powiedzieli "jeb** was". Jakbyśmy się nie liczyły. To jest coś, co zrobiłby Trump (jego głosem): zrobimy "Pogromców duchów", lepszych, z facetami, będzie wspaniale. Te kobiety nie są "Pogromcami duchów". To takie denerwujące. Chu*owe zagranie.

Leslie Jones krytykuje twórców Pogromców duchów 3

Jej słowa spotkały się ze sporą krytyką, zwłaszcza, że "Ghostbusters" z 2016 roku było klęską nie tylko artystyczną, ale także komercyjną - według analityków, studio straciło na produkcji około 70 milionów dolarów. Aktorka kilka godzin później ustosunkowała się do swojej wypowiedzi w nieco mniej wulgarny sposób, ale nadal podtrzymywała, że czuje się zraniona decyzją studia, które postanowiło pokazać światu kolejną wersję "Pogromców duchów" zaledwie 4 lata po premierze kobiecego rebootu:

To bardzo smutne, że otrzymuje taką odpowiedź. Chodzi o to, że jeżeli ten film poradzi sobie bardzo dobrze, co na pewno się stanie, to może się okazać, że "chłopcy są lepsi". A to po prostu mnie przeraża. Może mogłam użyć innych słów, ale mam prawo do wyrażenia swojej opinii, tak samo jak oni. 

Nowa wersja "Pogromców duchów" ma się skupić na drużynie złożonej z nastolatków - dwóch chłopaków i dwóch dziewczyn. Członkowie obsady z pierwszych dwóch filmów mają się pojawić w roli mentorów, chociaż panowie raczej nie odpuszczą okazji, by wrócić do akcji, gdy nadarzy się taka sposobność. 

Pogromcy duchów 3 - kiedy premiera?

Kontynuacja pierwszych dwóch "Pogromców duchów" trafi do kin już w połowie 2020 roku. Na razie nie wiemy, kto oprócz Billa Murraya, Dana Aykroyda i Erniego Hudsona pojawi się w filmie. Reżyserem produkcji jest Jason Reitman.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.