Gwiazdor "Bridgertonów" będzie teraz zabijał potwory. Dołączył do obsady "Dungeons & Dragons"

17.02.2021 11:44
Gwiazdor "Bridgertonów" będzie teraz zabijał potwory. Dołączył do obsady "Dungeons & Dragons" Fot. materiały prasowe/Netflix

Najpierw podbił serca widzów w "Bridgertonach", a teraz będzie mordował plugawe kreatury - Rege-Jean Page dołączył do obsady adaptacji popularnego papierowego RPG-a "Dungeons & Dragons".

Rege-Jean Page dołączył do obsady filmu Dungeons & Dragons

Jak podaje Deadline, Regé-Jean Page dołączył do obsady nadchodzącego filmu fantasy "Dungeons & Dragons". Znany z serialu "Bridgertonowie" aktor tym samym pojawi się na ekranie obok Chrisa Pine'a, Michelle Rodriguez i Justice'a Smitha - nadchodząca adaptacja ikonicznej papierowej gry od Wizards of Coast zaczyna więc wyglądać naprawdę interesująco.

Polecamy

Portal potwierdził też, że Jonathan Goldstein i John Francis Daley zajmą się przygotowaniem scenariusza (na podstawie skryptu Michaela Gilio) i reżyserią filmu. Samo "Dungeons & Dragons" (czy swojsko brzmiące "Lochy i Smoki") to ikoniczny papierowy RPG, który zainspirował tysiące, jak nie miliony twórców na całym świecie. Do dzisiaj popularne gry wideo korzystają z systemów, klas postaci i innowacji wprowadzonych przez D&D. 

Zresztą "Dungeons & Dragons" zainspirowało nie tylko twórców gier - również scenarzyści filmów i seriali chętnie oddają hołd popularnemu RPG-owi w swoich produkcjach (żeby nie szukać daleko - D&D jest przecież jednym z motywów przewodnich w diabelsko popularnym "Stranger Things").

Polecamy

Sama gra zadebiutowała prawie 50 lat temu i jej różnorodne wydania rozeszły się w ponad 40 milionach egzemplarzy na całym świecie. 

Producentem filmu jest Jeremy Latcham z ramienia firmy eOne, oddziału Hasbro, który zajmuje się przemysłem rozrywkowym. Dystrybutorem na całym świecie (oprócz Wielkiej Brytanii i Kanady) jest Paramount (to oni finansowali np. serię "Transformers" Michaela Baya). Niestety, na razie nie znamy daty premiery, ani szczegółów fabularnych nadchodzącego filmu "Dungeons & Dragons". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.