W nowej wersji „West Side Story” wystąpią gwiazdy „Baby Driver”. W kogo się wcielą?

Weronika Tołwińska
08.11.2018 16:14
Natalie Wood i Richard Beymer West Side Story|undefined Fot. Collection Christophel 2017/Mirisch Corporation/Seven Arts/RnB/EAST NEWS

Powstaje nowa wersja filmu „West Side Story” z 1961 roku. Za reżyserię remake’u odpowiada sam Steven Spielberg. Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy zagrają w najnowszej odsłonie słynnego musicalu.

Steven Spielberg to jeden z najwybitniejszych reżyserów współczesnej kinematografii. Amerykanin na swoim koncie ma takie filmy jak „Szeregowiec Ryan”, „Lista Schindlera” czy „Park Jurajski”. Obecnie Spielberg pracuje nad remakiem, powstałego w 1961 roku musicalu „West Side Story”.

„West Side Story” – jeden z najsłynniejszych musicali w historii

„West Side Story” z 1961 roku w reżyserii Roberta Wise’a i Jerome’a Robbinsa z głównymi rolami Natalie Wood oraz Richarda Beymara to ekranowa adaptacja broadwayowskiego musicalu z 1957 roku. Za inspiracje posłużyła ponadczasowa historia miłosna z dramatu „Romeo i Julia”. Fabuła filmu skupia się na rodzącym się uczuciu pomiędzy członkami dwóch skonfliktowanych ze sobą gangów: Marii z Sharków i Tony’ego z Jetsów. Akcja musicalu rozgrywa się na ulicach Nowego Jorku, w latach 50. XX wieku. Twórcy filmu zgarnęli aż 10 Oscarów, w tym za najlepszy film, reżyserię oraz muzykę. To właśnie z tego musicalu pochodzą tak znane utwory jak „Maria”, „America”czy „I Feel Pretty”.

Nowa wersja „West Side Story” – gwiazdy „Baby Driver” w obsadzie

W roli Tony’ego w najnowszej wersji musicalu zobaczymy amerykańskiego aktora Ansela Elgorta, znanego m.in. z produkcji „Gwiazd naszych wina” czy serii „Niezgodna”. Anitę, w którą w oryginalnej wersji wcieliła się nagrodzona Oscarem Rita Moreno, zagra Eiza González (serial „Od zmierzch do świtu”). Co ciekawe, Elgort i González spotkali się na planie zdjęciowym już wcześniej. Obydwoje zagrali w filmie „Baby Driver” w reż. Edgara Wrighta.

Eiza Gonzales i Ansel Elgort Fot. Eiza Gonzales i Ansel Elgort na premierze "Baby Driver"

W obsadzie brakuje jeszcze odtwórczyni roli Marii, głównej bohaterki musicalu, którą w wersji z 1961 roku gra Natalie Wood. Wiadomo, że poszukiwana jest aktorka potrafiąca śpiewać i płynnie mówić po hiszpańsku.

„West Side Story” – kiedy premiera?

Wieść o remake’u znanego musicalu pojawiła się w mediach na początku 2018 roku. Za scenariusz do nowej wersji odpowiada Tony Kushner, autor „Aniołów w Ameryce”. Zdjęcia do filmu ruszą na początku 2019 roku. Data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że „West Side Story” trafi do kin przed „Indianą Jonesem 5” nad którym również pracuje Spielberg.

Weronika Tołwińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.