"Gwiezdne Wojny IX": fani znaleźli błąd dotyczący Kylo Rena

02.09.2019 09:23
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Lucasfilm opublikował pod koniec sierpnia 2019 roku nową zapowiedź IX epizodu "Star Wars". Fani zauważyli błąd związany z postacią Kylo Rena.

Pod koniec sierpnia 2019 roku na D23 Expo zaprezentowano nową zapowiedź nadchodzącego IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Chociaż zwiastun składa się głównie z fragmentów poprzednich części kosmicznej sagi, na końcu pojawia się niepublikowany wcześniej szokujący fragment z Rey (Daisy Ridley) i Kylo Renem (Adam Driver) w roli głównej. Fani "Star Wars" zauważyli w tej sekwencji rażący błąd.

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - błąd z Kylo Renem

Pod koniec trailera widzimy walkę pomiędzy Kylo Renem a Rey. Jedi walczą na pozostałościach po ogromnym pojeździe kosmicznym, który runął do wody. Wokół szaleją fale, które zalewają wrak, więc podłoże, po którym poruszają się bohaterowie, jest mokre. I to właśnie woda zdradziła wpadkę twórców zwiastuna. O co chodzi?

Użytkownik Reddita o nicku officialjfftv obejrzał zapowiedź bardzo, bardzo dokładnie, dzięki czemu wyłapał błąd, który popełniły osoby od efektów specjalnych. Podczas potyczki Kylo stoi w kałuży, w której odbija się jego postać. Ma na sobie czarną pelerynę, ale odzienia nie widać w wodnej refleksji.

Zobacz: "Gwiezdne Wojny IX": zaprezentowano nowy typ szturmowców 

Prawdopodobnie osoby odpowiedzialne za postprodukcję tego fragmentu stwierdziły, że prawdopodobnie nikt nie zobaczy braku peleryny w odbiciu. Możliwości są dwie - albo Adam Driver wcale nie miał na sobie peleryny i dodano ją całkowicie komputerowo, ale zapomniano o odbiciu, albo aktor nosił płaszcz i osobom od efektów specjalnych umknęła kałuża znajdująca się pod nim.

Trudno domyślić się jak było naprawdę, ale trzeba pogratulować bystrookiemu redditorowi spostrzegawczości. Prawdopodobnie fan "Star Wars" obejrzał trailer klatka po klatce, by znaleźć w zwiastunie jakiś istotny szczegół ważny dla owianej tajemnicą fabuły filmu. Niestety udało mu się odkryć tylko błąd twórców.

Zobacz: Daisy Ridley o przejściu Rey na Ciemną stronę Mocy: "Nie ma dymu bez ognia"

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Za reżyserię ponownie odpowiada J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpili Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Mark Hamill, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson.

Zobacz też: Snoke powróci? W sieci pojawiła się nowa teoria dotycząca "Gwiezdnych wojen IX

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.