Gwyneth Paltrow - występy aktorki w Kinowym Uniwersum Marvela

Natalia Nowecka
21.02.2019 12:37
©2009 Marvel./EAST NEWS|undefined Fot. ©2009 Marvel./EAST NEWS

Gwyneth Paltrow, fanom Marvela znana jako Pepper Potts. Przypominamy występy aktorki w filmach wchodzących w skład Kinowego Uniwersum Marvela.

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość, że Gwyneth Paltrow po premierze "Avengers: Endgame" na zawsze pożegna się z Kinowym Uniwersum Marvela. Choć grana przez nią Pepper Potts należała do postaci pobocznych, swoimi krótkimi występami udało jej się nie tylko podbić  serce Tony'ego Starka, ale również zyskać sympatię widzów. Jeśli zaliczacie się do grona fanów Gwyneth Paltrow, jednak nie dane wam było podziwiać jej kreacji panny Potts w MCU, poniżej zamieszczamy filmy wchodzące w skład Uniwersum Marvela, w których aktorka wystąpiła.

Nie przegap: >> Gwyneth Paltrow wyjaśniła, dlaczego odeszła z filmów Marvela <<

W których filmach Marvela wystąpiła Gwyneth Paltrow?

"Iron Man" (2008), reż. Jon Favreau

To właśnie w pierwszym filmie wchodzącym w skład Kinowego Uniwersum Marvela przyszło nam poznać pannę Potts, wówczas wierną asystentkę Tony'ego Starka. Pepper, gdy tylko się pojawiła, z miejsca zyskała sympatię widzów, głównie ze względu na bezbłędną scenę z dziennikarką opuszczającą rano dom Tony'ego.

Zobacz też: >> Jak miał się skończyć „Iron Man”? Zobacz alternatywne zakończenie filmu <<

"Iron Man 2" (2010), reż. Jon Favreau

W tym filmie dane nam było obserwować rozwijające się uczucie pomiędzy panną Potts, a Tonym Starkiem. Do tego Pepper mogła w pełnej krasie zademonstrować swoje umiejętności kierowania firmą, czym udowodniła, że nie jest tylko pięknym dodatkiem do superbohatera, a pełnokrwistą postacią oraz inteligentną i niezależną kobietą.

"Avengers" (2012), reż. Joss Whedon

W przypadku crossoveru, w którym po raz pierwszy spotykają się najwięksi superherosi Kinowego Uniwersum Marvela, rola Gwyneth Paltrow jest znacznie mniejsza niż w solowych filmach o przygodach Iron Mana, gdyż zobaczyć ją możemy zaledwie w kilku scenach, głównie na początku filmu.

Zobacz też: >> Gwyneth Paltrow zaspoilerowała, co wydarzy się w „Avengers 4”? <<

Kadr z filmu Fot. Kadr z filmu "Avengers"

"Iron Man 3" (2013), reż. Shane Black

Film, w którym Pepper Potts znów mogła błyszczeć, otrzymując odpowiednią ilość czasu ekranowego. Obserwujemy tutaj kryzys w związku panny Potts z Tonym Starkiem, a sama postać grana przez Gwyneth Paltrow ma znacznie większy wpływ na toczącą się akcję niż dotychczas.

Fot: Materiały Prasowe Fot. Fot: Materiały Prasowe

"Spider-Man: Homecoming" (2017), reż. Jon Watts

Gdy w poprzednim filmie wchodzącym w skład MCU - "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" - Tony Stark poinformował o rozstaniu z ukochaną, fani zaczęli się obawiać, że panna Potts odeszła na dobre. Dlatego właśnie, choć jej występ w filmie "Spider-Man: Homecoming" był jedynie gościnny (pojawiła się tylko w finałowej scenie) odbił się dość szerokim echem wśród fanów Marvela.

Kadr z filmu Fot. Kadr z filmu "Spider-Man: Homecoming"

"Avengers: Infinity War" (2018), reż. Anthony Russo, Joe Russo

W tym przypadku również Pepper pojawiła się jedynie epizodycznie, jednak jest to jak najbardziej zrozumiałe z uwagi na konstrukcję filmu (w końcu sam Kapitan Ameryka miał niewiele ponad 6 minut czasu ekranowego).

Kadr z filmy Fot. Kadr z filmy "Avengers: Infinity War"

Gwyneth Paltrow w roli Pepper Potts zobaczymy również w "Avengers: Endgame", a następnie będziemy musieli pożegnać się z jej postacią na zawsze.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.