Hans Zimmer stworzył nową melodię do czołówki Netfliksa

13.08.2020 09:56
Hans Zimmer stworzył nową melodię do czołówki Netfliksa   Fot. . The Grosby Group/EAST NEWS

Słynna, kilkusekundowa czołówka Netfliksa dostanie swoją dłuższą, kinową wersję. Jej kompozytorem został sam Hans Zimmer.

Hans Zimmer to wielokrotnie nagradzany kompozytor filmowy, operujący charakterystycznymi, trudnymi do podrobienia melodiami. Jego kompzycje mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak „Gladiatora”, „Interstellar”, „Cienka czerwona linia”, czy „Król Lew”.

Przeczytaj także

Hans Zimmer łączy siły z Netfliksem

Okazuje się, że teraz niemiecki kompozytor wsparł Netfliksa i stworzył specjalną, 16-sekundową wersję ich słynnego logo. Nowa czołówka ma być wyświetlana przy filmach, które trafią również do limitowanej dystrybucji kinowej. Platforma streamingowa Netflix posiada bowiem swoje własne kino w Nowym Jorku, a na dodatek od paru lat, z powodzeniem, bierze udział w wyścigu po Oscary. Kilkakrotnie też z dużym sukcesem, zgarniając naręcze statuetek.

Warto przypomnieć, że kompozytor współpracował już z największą platformą VOD na świecie. Mężczyzna odpowiedzialny jest bowiem za motyw przewodni serialu „The Crown”.

Przeczytaj także

Nowa, kinowa czołówka Netfliksa – jak brzmi?

O nowej czołówce po raz pierwszy poinformowano w podcaście Twenty Thousand Hertz oraz na stronie jej autora, gdzie pojawiła się też animowana wersja logo.

Materiał prezentuje się następująco:

Czytaj także: Amerykańskie HBO stworzy serial na podstawie "Hejtera" Jana Komasy! Znamy pierwsze szczegóły 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.