Henry Cavill znów jako Superman? Aktor negocjuje powrót do roli

28.05.2020 13:56
Henry Cavill znów jako Superman? Aktor negocjuje powrót do roli Fot. . AFP/EAST NEWS

Brytyjski aktor Henry Cavill, który zasłynął kilka lat temu rolą Supermana w „Człowieku ze stali” Zacka Snydera, a ostatnio jako Geralt z Rivii w adaptacji „Wiedźmina”, prowadzi rozmowy na temat powrotu do roli jednego z najsłynniejszych komiksowych superbohaterów.

Henry Cavill wystąpił w roli Supermana w trzech filmach z wytwórni DC. Pierwszy raz w „Człowieku ze stali” Zacka Snydera z 2013 roku. Następnie w „Batman V Superman” i „Lidze Sprawiedliwości”. Jego pierwotny kontrakt obejmował więcej tytułów, ale po porażce finansowej „Ligi” oraz problemach w koordynacji grafiku na rzecz dokrętek do tego obrazu, wytwórnia zwolniła Cavilla z roli. 

Właśnie z tego powodu cameo Supermana w filmie „Shazam!” wyglądało właśnie w taki sposób, jak ostatecznie widzieliśmy na ekranie – ujrzeliśmy jedynie dolną połową postaci w charakterystycznym stroju.

Przeczytaj także

Powrót do słynnej roli

Teraz jednak amerykański portal Deadline informuje, że Cavill ponownie ubiega się o rolę Supermana. Dziennikarz portalu informuje jednak, że nie chodzi o nowy pełnometrażowy film, poświęcony bohaterowi, a raczej o cameo w jednym z nadchodzących projektów.

Najprawdopodobniej chodzi więc o udział w filmie „Shazam! 2”, w którym zapowiedziano już przecież pojawienie się słynnej postaci. Innymi możliwościami są także filmy „Black Adam” z Dwawynem Johnsonem, bądź „Aquaman 2”. 

Przeczytaj także

Czy może chodzić o dokrętki do #SnyderCut?

Istnieje też cień szansy, że chodzi o ew. dokrętki do ogłoszonego na 2021 „Zack Snyder’s Justice League”, czyli osławionym już #SnyderCut filmu „Liga Sprawiedliwości” – pierwotnej wersji filmu, wokół której rozpoczęła się wielka akcja fanów. 

Z drugiej strony reżyser, zapowiadając tę wersję filmu, podczas sesji oglądania filmu z fanami (na której nota bene, pojawił się też Cavill), zapowiedział, że nie planuje na nowo zatrudniać członków ekipy.

Kto jednak wie czy nie zdecyduje się na nowo nakręcić aktora w wersji bez wymazanego w CGI wąsa? (Dokrętki do filmu miały miejsce w czasie, gdy Cavill z sumiastym wąsem występował w filmie „Mission Impossible: Fallout”, więc jego owłosienie trzeba było usunać cyfrowo).

Czytaj także: 

 

.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.