J.K. Rowling zapowiedziała nowe książki z serii "Harry Potter". Przybliżą fanom historię magii

31.05.2019 10:24
Harry Potter i Insygnia Śmierci 2|undefined Fot. kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci 2

Na stronie Pottermore pojawiła się informacja dotycząca nowych ebooków rozgrywających się w świecie Harry'ego Pottera. J.K. Rowling zapowiedziała, że każdy z tytułów będzie dotyczył historii innej dziedziny magii.

Chociaż ostatnia powieść z cyklu "Harry Potter" ukazała się w 2007 roku, świat stworzony przez J. K. Rowling nadal daje bardzo dużo możliwości. Autorka doskonale zdaje sobie z tego sprawę i co jakiś czas poszerza uniwersum, w którym rozgrywały się przygody Harry'ego, Rona i Hermiony. W 2013 roku Rowling stworzyła podwaliny scenariusza pod sztukę teatralną "Harry Potter i Przeklęte dziecko", która potem została wydana w formie książki. W tym samym roku Rowling zaczęła współpracę z Warner Bros. jako scenarzystka serii spin-offów "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Okazuje się, że to nie koniec. Niebawem ukażą się nowe książki osadzone w świecie Harry'ego Pottera.

"Harry Potter: A Journey Through..." - nowe książki z serii

Na Twitterze serwisu Pottermore - oficjalnej stronie internetowej poświęconej Herry'emu Potterowi, pojawił się wpis, który ucieszy wszystkich fanów młodego czarodzieja.

Zastanowiliście się kiedyś, skąd pochodzi magia? Przedstawiamy serię "Harry Potter: A Journey Through..." - krótkie ebooki non-fiction, będące adaptacją audiobooka "Harry Potter: A History of Magic" i inspirowane wystawą British Library o tej samej nazwie.

Według podanych informacji każda z książek skupi się na innej dziedzinie magii wykładanej w Hogwarcie. Pojawią się ebooki na temat obrony przed czarną magią, eliksirów i zielarstwa, wróżbiarstwa i astronomii oraz opieki nad magicznymi zwierzętami. Dzięki nim fani Harry'ego Pottera dowiedzą się, skąd pisarka czerpała pomysły. Seria "Harry Potter: A Journey Through..." będzie dodatkowo zawierać szkice, notatki i strony z rękopisów "Harry'ego Pottera".

Przeczytaj także

"Harry Potter: A Journey Through..." - kiedy premiera nowej książki?

Pierwsze dwie książki - "Harry Potter: A Journey Through Charms and Defense Against the Dark Arts" oraz "Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology" trafią do sprzedaży już 27 lipca 2019 roku. Ebooki będzie można kupić między innymi na Amazonie, Apple Book i w Kobo. Cena za egzemplarz ma wynosić mniej więcej 2,99 dolarów. W dniu primery książki mają się ukazać w językach angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. Pozostałe tytuły nie dostały jeszcze daty premiery. 

Zobacz też: J.K. Rowling napisze książki o "Harrym Potterze" z perspektywy Serverusa Snape’a? Są pierwsze fragmenty!

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.