Jak brzmi "pika-pika" po niemiecku?

Kamil Kacperski
15.11.2018 14:48
Detektyw Pikachu|undefined Fot. kadr z wideo

Do sieci 12 listopada 2018 roku trafił pierwszy zwiastun "Detektywa Pikachu". Wiele państw otrzymało wersję dubbingowaną - m.in. Niemcy. Właśnie ich wersja trailera wywołała w internecie niemały szum.

Pierwszy zwiastun "Detektywa Pikachu" zawierał mnóstwo smaczków dla fanów Pokemonów - w trailerze widzimy wiele różnych rodzajów kieszonkowych stworków, a także nawiązania do różnych Poke-kontynentów, które znamy z gier. Dla fanów anime dużym plusem był również występ Ikue Otani, aktorki, która udziela głosu Pikachu. Wydawać by się mogło, że tak charakterystyczne "pika-pika" zostanie wykorzystane w każdej wersji językowej produkcji. Okazuje się jednak, że Niemcy postanowili wyłamać się z szeregu.

Na Twitterze pojawiła się kompilacja "pików" z różnych wersji językowych. I jak wspomnieliśmy, tylko Niemcy postanowili wymienić Ikue Otani na swojego rodaka. Posłuchajcie sami:

Detektyw Pikachu "pika" inaczej w Niemczech

Interesująca wersja niemieckiego zwiastuna "Detektywa Pikachu" została usunięta w środę 14 listopada 2018 roku. Oryginalne wideo zebrało ponad 600 tysięcy wyświetleń. Zastąpiono je wersją, która zawiera już głos Ikue Otani. Dlatego warto podziękować Nirbionowi za stworzenie kompilacji "pika-pika", w której niemiecki Pikachu jest obecny. Warto zaznaczyć, ze niemieccy widzowie byli jeszcze bardziej zdziwieni decyzją dystrybutora, ponieważ głos, który możemy usłyszeć w zwiastunie, nie przypominał tego, co przez lata mogli usłyszeć w anime. Co spowodowało więc, że usłyszeliśmy takie "pika-pika" w trailerze? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy.

Kiedy premiera Detektywa Pikachu?

Głównym bohaterem filmu jest Tim Goodman (Justice Smith), który w 21. urodziny przenosi się do miasta Ryme, gdzie tajemniczo zaginął jego ojciec. Po rozmowie z szefem policji (Ken Watanabe), chłopak postanawia go odnaleźć na własną rękę. W nowym lokum Tim odkrywa nieoczekiwanego intruza - detektywa Pikachu. Po krótkiej wymianie zdań okazuje się (ku zaskoczeniu chłopaka), że syn zaginionego detektywa rozumie Pokemona, czym stworek jest zachwycony. Panowie postanawiają odnaleźć mężczyznę wspólnymi siłami.

Całą historię poznamy już 10 maja 2019 roku, kiedy produkcja "Detektyw Pikachu" trafi do kin. W filmie oprócz Ryana Reynoldsa, Justice'a Smitha i Kena Watanabe wystąpią m.in. Bill Nighy, Suki Waterhouse, Rita Ora i Chris Geere. Za scenariusz odpowiadają Nicole Perlman („Strażnicy Galaktyki”) oraz Alex Hirsch („Wodogrzmoty Małe”).  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.