Jak miała wyglądać oryginalna "Liga Sprawiedliwości 2"? Zack Snyder zdradził szczegóły filmu

15.03.2021 13:35
Jak miała wyglądać oryginalna "Liga Sprawiedliwości 2"? Zack Snyder zdradził szczegóły filmu Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Though he has no plans of turning his plans for a sequel to Justice League into a reality, Zack Snyder has revealed his ideas for the Justice League sequel film he had intended to make.

Zack Snyder opowiedział o tym, jak miała wyglądać Liga Sprawiedliwości 2

Snyder był głównym bohaterem sylwetki przyrządzonej niedawno przez New York Times. Reżyser opowiedział o swoich bardzo owocnych czasach współpracy z DC Comics - w tym także o planach, które w końcu nie zostały zrealizowane.

Polecamy

Snyder wyjaśnił, że w kontynuacji "Ligi Sprawiedliwości", świat wyglądałby tak, jak w koszmarach Batmana z "Batman v Superman", a fabuła polegała na podróży w czasie - Flash musiałby cofnąć się do przeszłości, by uratować świat.

To upadek Ziemi, kiedy Superman poddaje się równaniu anty-życia. Pozostali wysyłają w przeszłość Flasha, który musi zmienić pewne wydarzenie tak, by do niego nigdy nie doszło. Na Ziemi pojawia się Darkseid, a ludzie się jednoczą, tak jak kiedyś. Z oceanów wyszliby Atlantydzi, Amazonki pod wodzą Wonder Woman, no i oczywiście ludzie pod wodzą Batmana. To był nasz wielki finał - Steppenwolf miał być jedynie przedsmakiem. Ale to wielkiego zakończenia zabrakło nam jeszcze długiej solówki perkusyjnej i gitarowej.
Polecamy

Podobnie sequel scharakteryzował również Patrick Tatopoulos, projektant produkcji pracujący ze Snyderem przy filmach DC. Jak opowiedział w rozmowie z Cinemablend:

Równanie Anty-Życia to moment, kiedy wchodzisz na wyższy poziom. To jest zupełnie nowe doświadczenie, świat nagle staje się większy. Zack miał w biurach ogromne tablice, na których miał rozpisane 3 filmy. Moim zdaniem to było niesamowite - on naprawdę wrzucał pewne rzeczy do swoich filmów tylko po to, by nawiązać do nich potem w kolejnych częściach.Sam motyw z Koszmarem Batmana - to miał być przedsmak kolejnego filmu - nawet nie następnego ("Liga Sprawiedliwosci"), tylko jeszcze kolejnego. Także od początku to był ogromny plan. Definiowaliśmy przyszłość przez zasiewanie ziarenek w kolejnych filmach.

Niestety, ten plan prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany. A szkoda, bo wygląda na to, że Zack Snyder chciał zrealizować swoją własną wersję epickiej podróży w stylu "Władcy Pierścieni" z bohaterami DC Comics w rolach głównych. Część jego wizji zobaczymy w nadchodzącej "Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera", która zadebiutuje na HBO GO już 18 marca 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.