Jak początkowo miała wyglądać geneza laleczki Chucky?

Sergiusz Kurczuk
06.11.2018 11:59
Jak początkowo miała wyglądać geneza laleczki Chucky? Fot. kadr z filmu Laleczka Chucky

Don Mancini - twórca serii "Laleczka Chucky", po 30 latach od premiery pierwszej części horroru ujawnił, że pierwotnie miał zupełnie inny pomysł na ożywienie tytułowej zabawki.

W 2018 roku przypada 30. rocznica premiery slashera "Laleczka Chucky". Z tej okazji pomysłodawca i scenarzysta serii o morderczej lalce Don Mancini, wyjawił sekret dotyczący oryginalnego planu ożywienia tytułowej zabawki. Jak miała wyglądać geneza Chucky'ego?

Laleczka Chucky - jak pierwotnie miał wyglądać horror?

Każdy fan kina grozy doskonale wie, czemu na pozór urocza lalka wpadła w morderczy szał i zaczęła zabijać niewinnych ludzi. Dla osób, które jakimś cudem nie widziały żadnej z siedmiu części horroru, spieszymy z wyjaśnieniem. Oryginalny film rozpoczyna się od pościgu policji za seryjnym zabójcą Charlesem Lee Rayem, któremu udało się zbiec. Ranny przestępca chce się ukryć w sklepie z zabawkami, ale zdaje sobie sprawę, że niedługo umrze wskutek obrażeń. Z tego powodu postanawia użyć zaklęcia voodoo i przenieść swoją duszę do jednej z zabawek Good Guys firmy Play Pals. Od tej pory morderca żyje w ciele lalki i kontynuuje swoją zbrodnię.

Mało brakowało, a film wyglądałby zupełnie inaczej. Serwis The Hollywood Reporter odbył rozmowę z Mancinim z okazji 30-lecia "Laleczki Chucky". Reżyser wyjawił swój oryginalny pomysł na film, przy okazji zdradzając źródło inspiracji.

Jedną z cech lalek Good Guy było to, że miały w środku sztuczną krew, ponieważ zainspirowałem się lalkami mojej siostry - sikały, rosły im włosy i pomyślałem, że w kontekście horroru, byłoby fajnie, gdyby lalka krwawiła. Więc lalka miała ożyć, ponieważ Andy jest samotnym dzieciakiem - nie ma ojca, mama jest pracującą matką i podczas klasycznego rytuału braterstwa, nacina swój kciuk oraz kciuk lalki, by mogli zostać najlepszymi przyjaciółmi na całe życie. I po tym rozpoczynają się morderstwa.

Pierwotny scenariusz Manciniego trafił do producenta Davida Kirschnera, który zasugerował, żeby nieco zmodyfikować pomysł. Filmowiec docenił potencjał pomysłu "Laleczki Chucky", ale postanowił dodać ducha seryjnego mordercy. Jak widać, ta zmiana okazało się strzałem w dziesiątkę, bo historia o opętanej zabawce cieszy się popularnością do dziś.

"Laleczka Chucky" - remake i serial

Don Mancini pracuje obecnie nad bezpośrednią kontynuacją filmu z 2017 roku "Kult laleczki Chucky". Seria trafi tym razem na ekrany telewizorów, ponieważ dalsze krwawe przygody ożywionej zabawki powstaną w formie serialu. Na razie nie zdradzono szczegółów przedsięwzięcia. Jednocześnie powstaje remake horroru, do którego trwają właśnie zdjęcia. Twórcy nowej wersji zmienią genezę tytułowego bohatera, co może nie przypaść do gustu wszystkim fanom "Laleczki Chucky". Film trafi do kin najprawdopodobniej w roku 2019.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.