Jak skończy się „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”?

Robert Skowronski
30.12.2015 15:40
Jak skończy się „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”? Fot. kadr z wideo

UWAGA! Poniższy tekst zawiera spoilery. Jeżeli nie chcecie psuć sobie niespodzianki z seansu „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów” nie czytajcie poniższych słów, gdyż poznaliśmy (prawdopodobne) zakończenie filmu.

Obraz trafi do polskich kin 6 maja 2016 roku. Wielu z pewnością niecierpliwi się co do możliwości obejrzenia nowej produkcji reżyserskiego duetu Anthony'ego i Joego Russo. Jeżeli Wasze napięcie każe Wam już teraz poznać zakończenie filmu i nie czekać na premierę, to służymy pomocą.

Jak łatwo się domyślić nowa odsłona przygód Steve'a Rogersa jest adaptacją komiksu Marvela. Przy przenoszeniu historii z jednego medium do drugiego często bywa tak, że zachowany zostaje ogólny zarys fabuły, podczas gdy jej szczegóły ulegają kolejnym zmianom. Tak też z pewnością będzie w przypadku „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów”, jednak część ze znanych materiałów pozwala nam się domyślić w jaki sposób będzie się rozwijać opowieść na ekranie.

Swoje teorie snują twórcy podcastu „The Hashtag Show”, którym w przeszłości już kilkukrotnie udało się przewidzieć wydarzenia z filmów, które nie były jeszcze prezentowane. UWAGA! To nasze ostatnie ostrzeżenie przed spoilerami :)

„Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” zaczyna i kończy się sceną pogrzebu. Ta pierwsza dotyczy prawdopodobnie pochówku agentki Carter, zaś druga... samego Kapitana Ameryki. O śmierć superbohatera będzie obwiniany Tony Stark, czyli Iron Man. Kto zostanie następcą Steve'a Rogersa? Sekwencję symbolicznego przejęcia roli herosa kręcono trzy razy z udziałem różnych postaci - Bucky'ego, Falcona i Sharon Carter.

Zobaczcie film, który stara się potwierdzić przytoczone doniesienia:

Z oficjalnie potwierdzonych informacji wiemy, że w nowej produkcji zobaczymy Black Panther. To pseudonim, pod którym ukrywa się T'Challi będący prywatnie głową fikcyjnego afrykańskiego księstwa Wakanda (wciela się w niego Chadwick Boseman). Na ekranie ujrzymy także Visiona (Paul Bettany), który stanie po stronie Iron Mana. Po jakiej stronie? O co chodzi?

Akcja filmu rozgrywać się będzie po wydarzeniach z „Avengers: Czas Ultrona”. Steve Rogers stoi na czele nowej drużyny Avengers będącej na straży bezpieczeństwa ludzkości. Politycy wystosowują wobec superbohaterów specjalną ustawę, która wymaga od nich bycia zarejestrowanymi, zaś ich poczynania mają być kontrolowane przez rząd. To doprowadza do podziału w grupie na dwa obozy.

Za rejestracją superbohaterów będą: War Machine (Don Cheadle), Black Widow (Scarlett Johansson), Iron Man (Robert Downey Jr.), Black Panther (Chadwick Boseman) oraz Vision (Paul Bettany). Przeciwni temu pomysłowi będą Ant-Man (Paul Rudd), Hawkeye (Jeremy Renner), Agentka 13 (Emily VanCamp), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Falcon (Anthony Mackie) i Zimowy Żołnierz (Sebastian Stan).

Cieszycie się? ;)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.