Jared Leto zagra w filmie „TRON”

Robert Skowronski
06.03.2017 10:02
|north Fot. Ons.pl

Disney ma w planach zrobić reboot cyklu „TRON”. Gwiazdą ekranu miałby zostać Jared Leto.

Joseph Kosinski jeszcze do niedawna uważał, że uda mu się uzyskać zielone światło i zrealizuje „TRON: Ascension”, czyli kontynuację „TRON: Dziedzictwo”. Wygląda na to, że nic z tego. Studio Disneya już ma w planach reboot.

Szczegóły projektu nie są znane. Ma on jednak być oparty na scenariuszu „TRONu 3”, który wydawał się być na dobre wyrzucony do kosza. Jared Leto wcieliłby się w Aresa. Postać nie była jeszcze przedstawiona na ekranie, ale odgrywa kluczową rolę w wymienionym scenariuszu. Producentem całości został Justin Springer, który pracował przy części drugiej cyklu. Jared Leto pełniłby także obowiązki jednego z producentów wykonawczych.

Te wieści są sporą niespodzianką, zwłaszcza że Kosinski wydawał się przekonany, co do tego, że nakręci zapowiadany film. Reżyser twierdził, że projekt znajduje się obecnie tylko w tymczasowej hibernacji, ale z pewnością nie jest pogrzebany:

Film został nazwany „TRON: Ascension”. Scenariusz jest gotowy w 80%. Od ośmiu lub dziewięciu miesięcy projekt leży odłożony na bok, ale wciąż jesteśmy w dobrej formie, żeby zabrać się do pracy. Jestem bardzo podekscytowany tym konceptem. Pierwszy akt rozgrywałby się w prawdziwym świecie, drugi akt przeniósłby nas do świata Tronu, albo nawet kilku, w trzecim akcie wrócilibyśmy do prawdziwego świata. To naprawdę otwiera na nowe możliwości.

Studio nie wyjawiło jeszcze kto zasiądzie na pozycji reżysera oraz scenarzysty. Film „TRON: Dziedzictwo” z 2010 roku zarobił ponad 400 milionów dolarów. Koszt jego wyprodukowania wyniósł 170 milionów. Na ekranie zjawili się wówczas m.in. Jeff Bridges, Bruce Boxleitner, Garrett Hedlund i Olivia Wilde.

Z kolei oryginalny „TRON” z 1982 roku był historią Flynna, genialnego twórcy gier komputerowych. Bohater włamuje się do głównego komputera dawnego pracodawcy i przypadkiem zostaje wciągnięty do wirtualnego świata, w którym będzie musiał walczyć w niebezpiecznych rozgrywkach własnego projektu.

Wśród nadchodzących projektów Jareda Leto znajduje się rola w „Blade Runner 2049”, ta w filmie biograficznym poświęconym Andy'emu Warholowi oraz reżyserski debiut, czyli projekt „77” oparty na scenariuszu amerykańskiego pisarza Jamesa Ellroya.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.