Najlepsze filmy z Jeremym Rennerem. "Avengers", "Miasto złodziei"

25.04.2019
Aktualizacja: 22.05.2019 11:23
Jeremy Renner filmy|undefined Fot. : Jesse Grant/Getty AFP/East News

Jeremy Renner jest słynnym amerykańskim aktorem, który wystąpił w wielu popularnych filmach. Mogliśmy go zobaczyć w serii filmów o superbohaterach z drużyny Avengers, a także w "Mission: Impossible".

Zanim został aktorem interesował się informatyką, kryminalistyką i psychologią. Ukończył szkołę Beyer High School i uczęszczał do Modesto Junior College. Renner nie musiał długo czekać aż zostanie dostrzeżony. Na drugim roku w Modesto odgrywał rolę stróża prawa w ramach policyjnego szkolenia, a później postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Wyjechał do San Francisco i rozpoczął studia na American Conservatory Theater.

Jeremy Renner filmy: Nie tylko "Avengers"

Przeczytaj także

Jeremy Renner rozpoczął swoją karierę od grania antybohaterów, ale swój debiut na dużym ekranie miał w 1995 roku w komedii "Rozrabiaki w Waszyngtonie". W 2002 roku aktor dostał angaż w filmie "Dahmer", za który dostał nominację do nagrody Independent Spirit. W 2012 roku rozpoczął swoją przygodę z Avengersami.

1. "S.W.A.T. Jednostka Specjalna" reż. C. Johnson (2003)

Dan "Hondo" Harrelson powraca do Los Angeles, żeby stworzyć najlepszy zespół policyjny. Jednym z pierwszych zadań stworzonej grupy jest eskortowanie Alexa Montela, niebezpiecznego gangstera, który obiecał 100 milionów dolarów temu, kto go uwolni.

2. "The Hurt Locker. W pułapce wojny" reż. K. Bigelow (2008)

Akcja filmu ma miejsce w Iraku, w którym nic nie jest pewne. Elitarny oddział saperów musi połączyć siły, bo w tym miejscu każdy może okazać się wrogiem. W rolach głównych Jeremy Renner, Ralph Finnes, David Morse.

3. "Wind River. Na przeklętej ziemi" reż. T. Sheridan (2017)

Cory Lambert jest tropicielem, który odnajduje zwłoki młodej dziewczyny na terenie indiańskiego rezerwatu. Na miejsce przybywa młoda agentka FBI, która musi nabyć doświadczenie. Nie wszyscy chcą jej pomóc w śledztwie.

4. "Miasto złodziei" reż. B. Affleck (2010)

Doug MacRay jest kryminalistą, który planuje swój ostatni skok. Później zamierza skończyć z tym wszystkim i odejść z przestępczego światka. Podczas napadu, jedną z zakładniczek zostaje kobieta, która później boi się o swoje życie. Złodzieje znają jej adres.

5. "Berek" reż. J. Tomsic (2018)

Komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Grupa przyjaciół z podstawówki rozpoczyna grę w berka, która toczy się na terenie całego kraju przez miesiąc. Mężczyźni mogą stracić pracę i rodzinę.

6. "Wyrok za prawdę" reż. M. Cuesta (2014)

Gary Webb jest dziennikarzem, który pracuje dla San Jose Mercury News. Mężczyzna trafia na ciekawy trop i postanawia ujawnić powiązania CIA z organizacją, która jest odpowiedzialna za dostarczanie kokainy z Nikaragui do Kalifornii.

7. "Mission: Impossible - Ghost Protocol" reż. B. Bird (2011)

Ethan Hunt zostaje oskarżony o atak terrorystyczny na Kremlu. Mężczyzna zostaje zwolniony z obowiązków, kiedy prezydent wprowadził "Ghost Protocol". Hunt musi odnaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia i zapobiec kolejnemu zamachowi.

8. Kinowe Uniwersum Marvela (2008-)

Aktor kilkukrotnie wcielił się w Clinta Bartona/Sokole Oko. Jeremy Renner dołączył do Avengersów w 2012 roku i od tego momentu możemy go oglądać w filmach z Uniwersum Marvela.

  • "Avengers"
  • "Avengers: Age of Ultron"
  • "Kapitan Ameryka: Civil War"
  • "Avengers: Endgame"
  • "Thor"

Które filmy powinny się jeszcze znaleźć na naszej liście?

Zobacz także: >>Filmy, w których zagrał Chris Hemsworth. Wśród nich "Avengers"<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.