Johnny Depp wyreżyseruje swój pierwszy film od 25 lat. Opowie nam historię włoskiego artysty

16.08.2022 12:49
Johnny Depp wyreżyseruje swój pierwszy film od 25 lat. Opowie nam historię włoskiego artysty Fot. AP Pool/Associated Press/East News

Współproducentem jego najnowszego dzieła będzie Al Pacino, zaś bohaterem został włoski artysta Amedeo Modigliani.

Johnny Depp wyreżyseruje swój kolejny film

Jak podaje Deadline, Johnny Depp zamierza po raz pierwszy od 25 lat usiąść na stołku reżysera. Aktor ma zrealizować film "Modigliani", pełnometrażówkę o włoskim artyście Amedeo Modiglianim, którego będzie również producentem. W stworzeniu projektu ma pomóc mu Al Pacino.

Polecamy

Informację potwierdziły źródła bliskie aktorowi. Podano również, że jednym z producentów będzie również Barry Navidi, dla którego będzie to już czwarta współpraca z Alem Pacino - pracowali razem przy "Kupcu weneckim", "Wilde Salome" oraz "Salome". Natomiast Depp wystąpił naprzeciwko Pacino w filmie "Donnie Brasco" z 1997 roku. 

Najnowszy film Deppa będzie bazował na powieści Dennisa McIntyre'a, natomiast scenariusz przygotowali Jerzy oraz Mary Kromolowscy. Jak twierdzi The Hollywood Reporter, projekt "Modigliani" pokaże nam bardzo pracowite 48 godzin z życia tytułowego artysty, a całość będzie się rozgrywała w Paryżu w 1916 roku. Na razie data premiery filmu nie jest znana.

Polecamy

Johnny Depp stara się jak może, żeby nadrobić czas stracony na rozprawach sądowych i niezasłużonej infamii, której doczekał się ze względu na sytuację prawną z Amber Heard. Jakiś czas temu do jego listy zainteresowań/profesji mogliśmy dodać malarstwo. Gwiazdor sprzedał bowiem kilka oryginalnych obrazów za ładną sumkę ponad 3 milionów dolarów.

Oprócz tego aktor miał pracować nad francuskim filmem o królu Ludwiku XV. Zdjęcia ruszyły w lipcu 2022 roku. Prace nad "Modiglianim" mają wystartować na początku 2023 roku, a data premiery nie jest na razie znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.