"Joker": Joaquin Phoenix zdradził w jaki sposób "oszalał" do roli

02.09.2019 10:14
Joker|undefined Fot. kadr z filmu Joker

"Joker" zadebiutował na festiwalu filmowym w Wenecji i został bardzo dobrze przyjęty. Joaquin Phoenix opowiedział o szczegółach swojej metamorfozy w szalonego złoczyńcę.

Fani komiksów DC, ale również miłośnicy talentu Joaquina Phoenixa nie mogą doczekać się premiery filmu "Joker". Historia reżyserowana przez Todda Philipsa to coś więcej niż zwykły film superbohaterski. Twórca postanowił powołać do życia studium szaleństwa, wykorzystując do tego ikoniczną postać popkultury. Z tego powodu przed Phoenixem stało trudne zadanie do wykonania. Reakcja publiczności podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji na "Jokera" świadczy o tym, że aktor znakomicie oddał tytułową postać.

Przeczytaj także

Jak Joaquin Phoenix wcielił się w Jokera?

"Joker" - Joaquin Phoenix  o swojej metamorfozie

Chociaż dla postronnych aktorstwo może wydawać się czymś dziecinnie prostym, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dobry aktor musi się bardzo postarać, żeby widz oglądając film, nie widział artysty, tylko postać, którą odgrywa i uwierzył, że wszystkie emocje ukazane na ekranie są prawdziwe. W filmie zobaczymy jak komik Arthur Fleck, który dostał od życia porządnie w kość, przeistacza się w śmiertelnie niebezpiecznego szaleńca. Wcielanie się w psychopatę jest nie lada wyzwaniem, z tego powodu dziennikarze z Daily Beast postanowili zapytać Phoenixa o metamorfozę w Jokera.

Zaczynasz szaleć, kiedy tracisz tak dużo wagi, jak ja w krótkim okresie. Jest taka książka, którą przeczytałem. O zabójcach polityków i osobach, które chciały zostać zabójcami i uznałem, że to bardzo interesujące. W pewien sposób rozkłada na czynniki pierwsze różne typy osobowości, które charakteryzują się określonymi cechami.Podczas pierwszych prób dostałem dziennik Jokera - jego dziennik i notatnik z żartami. To było bardzo pomocne, ponieważ wiedziałem, że gram tę postać już kilka tygodni i nie do końca wiedziałem, od czego mam zacząć, ale Todd wysłał mi ten pusty dziennik. Nie wiedziałem, co napisać, więc zapytałem Todda o jakieś sugestie, ale po kilku dniach zignorowałem jego sugestie i nagle to samo zaczęło się pojawiać. To stało się naprawdę ważną częścią odkrywania postaci w tamtym czasie.

Jak widać, Phoenix posłużył się jedną z klasycznych metod wykorzystywanych przez aktorów w trakcie wcielania się w postać. Musiał krok po kroku prześledzić życiorys swojego bohatera, żeby wiarygodnie oddać go przed kamerą. Phoenix wspomniał też o utracie wagi. Metamorfoza dotyczyła bowiem nie tylko sfery psychicznej i emocjonalnej, ale również fizycznej. Aktor schudł ponad 20 kilogramów.

Przeczytaj także

"Joker" - kiedy premiera?

Oprócz Phoenixa w filmie wystąpili między innymi Zazie Beetz, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem "Jokera" Phillipsowi pomagał Scott Silver. Film trafi na ekrany polskich kin już 4 października 2019 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Młody Bruce Wayne w zwiastunie filmu "Joker". Czy wyłapaliście wszystkie odniesienia do Batmana w zapowiedzi produkcji?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.