"Joker" będzie najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych w historii? Ma szansę pobić "Deadpoola"

21.10.2019 08:51
Joker|undefined Fot. Niko Tavernise/Collection Christophel/East News

Pojawiły się nowe zestawienia przychodów z box-office, według których "Joker" w ciągu najbliższych kilku dni powinien się stać najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych.

Chociaż obraz Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej stracił pierwsze miejsce w światowym box-offisie ze względu na premierę "Czarownicy 2", to film i tak jest ogromnym sukcesem komercyjnym. "Joker" zdążył przekroczyć granicę przychodów rzędu 700 milionów dolarów w ciągu 2 tygodni od premiery. Film od Warner Bros. i DC zarobił już 737 milionów dolarów. 

Joker będzie najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych?

Oznacza to, że do zdobycia 1. miejsca na liście najlepiej zarabiających filmów dla dorosłych, to "Joker" musi pobić "Deadpoola". Hit z Ryanem Reynoldsem doczekał się wyniku na poziomie 783 milionów dolarów. Zatem filmowi z Joaquinem Phoenixem brakuje niecałe 50 milionów dolarów do zdobycia tego prestiżowego tytułu.

Przeczytaj także

Wiele osób spodziewało się, że "Joker" będzie hitem. Jednak trudno uwierzyć, by ktokolwiek spodziewałby się aż tak ogromnego sukcesu. W tej grupie definitywnie nie znajdziemy włodarzy Warner Bros. W nowych wywiadach reprezentanci korporacji potwierdzili, że specjalnie dali Toddowi Phillipsowi mało pieniędzy, ponieważ mieli nadzieję, że dzięki temu film nie powstanie. Reżyser nie potrzebował jednak setek milionów dolarów do wyprodukowania świetnego obrazu o człowieku, który z dnia na dzień coraz bardziej zbliża się do szaleństwa.

"Joker" zadebiutował na ekranach kin 4 października 2019 roku. W filmie oprócz Joaquina Phoenixa pojawili się także: Robert De Niro, Zazie Beetz, Brett Cullen, Frances Conroy i Brian Tyree Henry.

Zobacz także: "Joker": utwór, który oburzył opinię publiczną nie zostanie usunięty z filmu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.