"Joker" - twórcy potwierdzili niektóre szokujące informacje na temat fabuły

05.09.2019 10:48
Joker|undefined Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Warner Bros. niedawno podzielił się dość obszernym opisem filmu "Joker" z Joaquinem Phonixem w roli głównej. Zdradził on dość dużo szczegółów dotyczących produkcji o złoczyńcy DC.

Kilka dni temu na festiwalu filmowym w Wenecji zadebiutował "Joker" Todda Philipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Film spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i otrzymał aż 8-minutową owację na stojąco. Z okazji dobrych recenzji i zbliżającej się premiery, Warner Bros podzieliło się dogłębnym opisem produkcji, który pojawił się w oficjalnych oświadczeniach prasowych.

Joker - oto nowy opis produkcji

Nowy opis od twórców nie zdradza nam zbyt wielu dokładnych szczegółów, ale rysuje nam definitywnie bardzo smutny wizerunek Arthura Flecka, dla którego najlepszą przyjaciółką jest jego chora matka, a on sam jest ciągle gnębiony przez społeczeństwo, przez ludzi z jego pracy, a także przez przypadkowych przechodniów. Przeczytajcie nowy opis nadchodzącego filmu DC:

Arthur Fleck jest wyjątkowo samotnym człowiekiem, który szuka z kimś połączenia. Jednak, gdy podróżuje przez brudne i pomazane ulice Gotham, to spotyka się tylko z agresją, wrogością i dyssatysfakcją. Arthur nosi dwie maski. Jedną maluje codziennie jako klaun. Druga jest zaś stała i nie może jej zdjąć - to przykrywka, która jest próbą oszukania świata i siebie samego. Ta ma mu pomóc w ukryciu się przed społeczeństwem, które tak bardzo go nie szanuje.Nie ma ojca, a jego najlepszą przyjaciółką jest jego krucha matka. Ta nazywa go "Happy", a pseudonim sprawia, że Arthur ukrywa swoje prawdziwe uczucia pod maską uśmiechu. Maltretowany przez nastolatków na ulicach, wyśmiewany przez korposzczury w metrze i krytykowany przez innych klaunów w pracy,  Arthur staje się coraz bardziej odizolowany od społeczeństwa, które go otacza.
Przeczytaj także

Do premiery produkcji zostało jeszcze sporo czasu, ale po pierwszych recenzjach możemy wnioskować, że "Jokera" warto będzie obejrzeć w kinie. Film zdobywa bardzo dobre oceny za grę aktorską Joaquina Phoenixa, za aspekty wizualne produkcji oraz trzymającą w napięciu ścieżkę dźwiękową. Komplementy są również kierowane w stronę aktorów drugoplanowych, wśród których pojawia się Robert De Niro, czy znani z serialu "Atlanta" Zazie Beetz i Brian Tyree Henry.

Film "Joker" trafi do kin już 4 października 2019 roku.

Zobacz także: "Joker" doczekał się pierwszych recenzji. Phoenix dostanie Oscara?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.